Gürsu'nun Yeni Mahalleleri Doğalgaza Kavuştu

Bursa’nın Gürsu ilçesinin yeni mahalleleri doğalgaza kavuştu.

Bursa'nın Gürsu ilçesinin yeni mahalleleri doğalgaza kavuştu.
Gürsu'nun Ağaköy, Cambazlar, İğdir, Karahıdır ve Kazıklı kırsal mahalleleri doğalgaz konforuyla tanıştı. Alt yapı çalışmalarının ardından düzenlenen törenle gaz akışı sağlandı. Kazıklı Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Gürsu için bir hayalimizi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tabii ki hayallerin gerçekleşmesi çalışmayla oluyor. Muhtarlarımızın büyük emeği var. Onlarla beraber defalarca Bursagaz'ın kapısını çaldık. Köyden mahalleye dönüşen 8 yeni mahallemiz doğalgaza kavuşmuş oldu, iki kırsal köyümüz kaldı, inşallah onları da doğalgaza kavuşturacağız. Böylece Gürsu'nun tamamında doğalgaz kullanılacak. Evlerimize rahatlık, çevremize sağlık katılacak. Bu hizmetin ilçemize kazandırılmasında emeği olan herkese, hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun" dedi.
Ak Parti Bursa milletvekilleri Bennur Karaburun, Osman Mestan ve Müfit Aydın, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Erdoğan, Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, mahalle muhtarları ve halkın iştirak ettiği törende, doğalgaz meşalesi protokol mensupları tarafından yakıldı. Törenin ardından doğalgazla pişen ilk çay ve kahveler yudumlandı.
Bursagaz'ın 2017 yılı yatırımları kapsamında Gürsu'nun doğalgaza kavuşturulan mahallelerinde toplam 27 bin 200 metre ana hat döşendi. 4 bin 400 TL'ye mal olan yatırımla bin 434 abone doğalgaz kullanma imkanına kavuşmuş oldu. - BURSA

Kaynak: İHA

19 Ocak 2018 Cuma 19:46

Mustafa Işık, Karahıdır, Bursagaz, Gürsu, Politika, Güncel