Hababam Sınıfı Öğrencilerini Duygulandıran Piyano Resitali

- Hababam sınıfı öğrencilerini duygulandıran piyano resitali Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Türk, Hababam sınıfı müziğini çaldı, sanatçılar duygulu anlar yaşadıANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediyesi'nin Hababam Sınıfı Müzesinin açılışında davetlilere...

- Hababam sınıfı öğrencilerini duygulandıran piyano resitali

Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Türk, Hababam sınıfı müziğini çaldı, sanatçılar duygulu anlar yaşadı

Antalya - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediyesi'nin Hababam Sınıfı Müzesinin açılışında davetlilere ve filmin konuk oyuncularına sürpriz yaptı. Piyanonun başına geçen Başkan Türel, Hababam Sınıfının unutulmayan efsane müziklerini çaldı. Başkan Türel'in çaldığı şarkılarla duygulanan konuklar, hayat bayram olsa parçasını hep bir ağızdan seslendirerek eski günleri yad etti.

Müzede, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe'nin silikon heykelinin yanı sıra, sıraların üzerinde Hababam Sınıfı yazarı Rıfat Ilgaz, Yönetmen Ertem Eğilmez, filmde rol alan oyuncuların fotoğrafları yer alıyor. Yeşilçam'ın unutulmaz film serisi 'Hababam Sınıfı', Kepez Belediyesi tarafından oluşturulan bir müze ile ölümsüzleştirildi. Amir Ateş Semt Konağı, Hababam Sınıfı'nın hatıralarına ev sahipliği yapıyor.

Yönetmen Ertem Eğilmez tarafından 1975, 1976, 1977 ve 1978'de Koşuyolu Adile Sultan Kasrı'nda çekilen Hababam Sınıfı'nın hatıralarından oluşturulan müzede, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe'nin silikon heykeli, sıraların üzerinde Hababam Sınıfı yazarı Rıfat Ilgaz, yönetmen Ertem Eğilmez, filmde rol alan Adile Naşit, Cem Gürdap, Sıtkı Akçatepe, Kemal Sunal, Münir Özkul, Muharrem Gürses, Ahmet Sezerel, Feridun Şavlı ve Tarık Akan'ın birer fotoğrafları yer alıyor. Sınıfın duvarlarında ise filmden kesitlerin bulunduğu fotoğraf karelerine yer verildiği görüldü.

Oyuncular katıldı

Açılış törenine, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hababam Sınıfı oyuncularından Bülent İğdiroğlu, Ercan Gezmiş, Cengiz Nezir, Eyüp Güçmen, Ergün Sözen, Cafer Dere, Dilaver Gür, Faruk Şavlı, Ümit Doğru, Mehmet Çatay, Kazanfer Şener de katıldı. Oyuncular müzeyi gezdi, protokolle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, piyanoyla Hababam Sınıfı fon müziğini çalarak, sanatçılara jest yaptı. Türel'in çaldığı, 'Ah bu hayat çekilmez' parçasına tüm oyuncular birlikte eşlik etti. Nostaljik havanın yaşandığı etkinlikte oyuncular duygusal anlar yaşadı.

Başkandan piyano

Hababam Sınıfı Müzesi'nde hayatta kalan karakter sanatçılarıyla bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, insanın gördükleri karşısında etkilendiğini belirtti.

Hababam Sınıfı'nın gelecek nesillere etkisini devam ettirecek muhteşem bir eser olduğunun altını çizen Türel, "Bugün de Hakan başkanın hoş sürprizi oldu. Sanatçıların burada olduğunu bilmeden geldim. Onları görmek hoş oldu sanki canlı bir müze gibi. Önemini iyi idrak ettim. Hababam Sınıfı muhteşem eserlerden. Çünkü içerisinde toplumun her kesimine hitap ediliyor. Ben emeği geçenleri tebrik ediyorum. Oyuncuların bir araya gelmesi ve irtibatlarının sürerek organizasyonlara katılabilmesi de gerçekten çok sevindirici. Ben de bu filmin oyuncularını görmekten mutlu oluyorum" diye konuştu.

Türel, oyuncuların sürprizine karşı onlara Melih Kibar'ın bestelediği Hababam Sınıfı film müziğini piyanoda çalarak, sanatçıları duygulandırdığını dile getirdi.

Sanatçılardan görüşler

Sanatçılardan Eyüp Güçmen ise yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Buradan çok etkilendim. Harika bir şey yapmışlar. Bizi mutlu etti. Herkesin burayı ziyaret edeceğini umut ediyorum. Ziyaret ettikçe de bizi hatırlayacaklar. Benim lakabım 'Çengel Ali'ydi, verilen görevi yaptım."

Bir diğer sanatçı Ergün Süzen ise, "Hababam Sınıfı'nın en çalışkan 'Boncuk' karakterini canlandırdım. Hababam Sınıfı bir tarihti, şu anda 43 yaşındayım. Umarım bundan sonraki süreçte Türk Sinemasını yaşatırız. Mutluluğumuz sonsuz" ifadelerine yer verdi.

Hababam Sınıfı Öğrencilerini Duygulandıran Piyano Resitali - Son Dakika
Kaynak: İHA
09 Ağustos 2018 Perşembe 13:32
YORUMLAR

Son Dakika