Haberi olmadan adına kredi çekilen öğretmen, 65 bin lira dolandırıldı

Siirt'te öğretmenlik yapan Ahmet Hikmet Demirel adına 12 Mart tarihinde 50 bin lira kredi çeken dolandırıcılar, bununla da yetinmeyip 15 bin liralık ek hesabı da boşaltarak kayıplara karıştı. Pandemi nedeni ile bankaların kredi ödemelerini ertelemesinden dolayı durumun farkına anca varan Demirel, bankadan gelen ihbarname ile büyük şok yaşadı.

Siirt'te yaşayan 28 yıllık öğretmen Ahmet Hikmet Demirel'in internet bankacılığı hesabını ele geçiren dolandırıcılar, ön onaylı 50 bin liralık kredi çekti. Bu parayı kendi hesaplarına aktaran dolandırıcılar, daha sonra ek hesap limitini arttırıp 15 bin liraya çıkararak buradaki parayı da aldı. Demirel, pandemi nedeni ile bankaların kredi ödemelerini ertelemesinden dolayı durumun farkına yeni vardı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Mağdur, hesabından iki dolandırıcı tarafından 65 bin lira çekildiğini bankadan gelen ihtarnameyle öğrendi. Dolandırıcılık yöntemine maruz kalan Demirel, durumu karakola giderek polis memurlarına bildirdi. İsimleri tespit edilen dolandırıcılar hakkında Siirt Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

"BANKA NEDEN BENİ BİLGİLENDİRMEDİ?"

Mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden destek isteyen Demirel, "Siirt'te 28 yıllık eğitimciyi ve tanınan biriyim. 12 Mart'ta bir bankanın internet bankacılığı üzerinden dolandırıldım. Dolandırıldığımı da bankadan gelen ihbarnameyle öğrendim. Adıma tanımlı ön onaylı 50 bin liralık krediyi Dilgeş A. ve Burak B. adlı iki dolandırıcı hesabımdan çaldı ve ayrıca aynı kişiler gece yarısı bir işlem daha yaparak esnek hesabımda bulunan 15 bin lirayı da çekerek beni borçlandırdı. Bu kişileri kesinlikle tanımıyorum. Kredi kartımı Siirt Şubesinde aldığımda bile bana en az 10 imza attıran ve kredi kartımı bu şekilde veren banka, 50 bin liralık kredi ile 15 bin liralık esnek hesabım çalındığında neden beni bilgilendirmedi? Neden tarafıma mobil onay kodu göndermedi? Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Yetkililerden yardımcı olmalarını bekliyorum" dedi.

Haberi olmadan adına kredi çekilen öğretmen, 65 bin lira dolandırıldı - Son Dakika Ekonomi
Kaynak: İHA
15 Eylül 2020 Salı 10:47
YORUMLAR (14)
  • kry : her bilgisayar iz bırakır, hesabını kim kontrol etmiş ise IP adresinden (banka bilgisayarı)iz bırakmıştır(yakın il banka şube bilgisayarları incelense sonuç alınır.batman, diyarbakır). İçeride tüyo veren adamları olmazsa nokta atış yapamazlar...!
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika