Etkinlik.io

Hakan Başar Trio

Genç Yetenek Hakan Başar 8 Şubat'ta Akbank Sanat'ta.

Genç Yetenek Hakan Başar 8 Şubat'ta Akbank Sanat'ta...

Hakan Başar Trio

Piyano:  Hakan Başar:

Bas: Nezih Yeşilnil

Davul: Alkan Başar

8 yaşında piyanoya başlayan Hakan Başar (Jr.),ilk çalışmalarını Moskova Devlet Konservatuarı'ndan Mikhail Iskrov'la yaptıktan sonra,babası ile caz piyano çalışmalarına başladı.Sırasıyla Bill Cunliffe, Noah Baerman, Andy LaVerne, David Berkman gibi caz piyanistlerinin müfredatı ile çalışıp sonrasında Michel Petrucciani, Oscar Peterson, Keith Jarrett, Hank Jones, Kenny Barron, Bill Evans,Tommy Flanagan transkripsyon ve repertuvarı ile başta 5. Pera Müzik Festivali olmak üzere ilk konserlerini verdiğinde 10 yaşındaydı.

İlerleyen süreçte, "Tribute Michel Petrucciani", "Tribute Oscar Peterson & Keith Jarrett" gibi projelerle Büyük Kulüp, CKM, İstanbul Hilton, BBVA (Esma Sultan), Akbank Sendikasyon İmza Töreni (Raffles Hotel), Akçansa (Sabancı Center) gibi etkinliklerde sahne aldı. 

Öğrenim hayatının yanı sıra müzik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Başar, 2015 'in sonlarında girdiği albüm deneme kayıtlarını İTÜ MİAM Stüdyolarında gerçekleştirdi. Joy Jazz Radio, Karnaval TV,Radyo Cazkolik,Allianz Platformu Motto Müzik Recording ve Kültür TV program etkinliklerinin yanı sıra Nisan 2016 'da 6. Pera Müzik Festivali,Arsu Sanat Bahar Şenlikleri,İstanbul Caz Festivali / Genç Caz etkinliklerine katıldı.

Kaynak: Etkinlik.io

08 Şubat 2017 Çarşamba 14:04

Tommy Flanagan, Hakan Başar, Moskova, Akbank, Kültür Sanat, Son Dakika

Son Dakika