6 yaşındaki kızının kreşte yediği yemekten sonra yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen baba, şikayetçi oldu

6 yaşındaki kızını Hakkari'de özel bir kreşe gönderen baba, kreşte kızının yemek yedikten sonra fenalaştığını, yediği yiyeceğin nefes borusuna kaçması sonrası hastaneye kaldırılan kızının yoğun bakımda tedavi altına alındığını söyledi. Olayla ilgili kreş yetkililerini sorumlu tutan baba, şikayetçi oldu.

Hakkari'de yaşayan Recep Akar, 6 yaşındaki kızı Cevahir Mukaddes Akar'ın gittiği özel kreşte yediği yiyeceğin nefes borusuna kaçması sonucu iki aydır hastanede yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

KREŞTE YEMEK YEDİKTEN SONRA FENALAŞTI, HASTANEYE KALDIRILDI

Akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının iki ay önce kreşteyken yediği yiyeceğin nefes borusuna kaçması sonucu fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını belirtti.

BABA, KREŞ GÖREVLİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Kızına zamanında müdahale edilmediğini, hastaneye de geç götürüldüğünü ileri süren Akar, bu nedenle kreş görevlileri hakkına suç duyurusunda bulunduğunu aktardı.

OLAYLA İLGİLİ İDARİ SORUŞTURMA DA BAŞLATILDI

Akar, Van'a sevk edilen kızının yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğünü dile getirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya da ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili idari soruşturma başlattıklarını ve adli sürecin sonucunu beklediklerini ifade etti.

6 yaşındaki kızının kreşte yediği yemekten sonra yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen baba, şikayetçi oldu - Son Dakika

Kaynak: AA

14 Ocak 2020 Salı 20:04

Recep Akar, Hakkari, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri