Haldun Dormen, 65. Sanat Yılını Kutluyor

Duayen tiyatrocu Haldun Dormen, 65. sanat yılını kendisinin yazdığı ve oynadığı 'Bir Zamanlar Gazinoda' ile kutluyor.


65. sanat yılında Haldun Dormen'in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı "Bir Zamanlar Gazinoda" seyircisiyle buluşuyor…
89 yaşındaki Dormen, enerjisi ile izleyenleri kendine hayran bırakıyor! 
Haldun Dormen'in kaleminden çıkan ve aynı zamanda başrolünü de usta ismin üstlendiği oyunun prodüksiyonunu ise Tuncer Örs Organizasyon ve Sahne Tozu Tiyatrosu gerçekleştirdi.
"Bir zamanlar Gazino'da" çok keyifli bir Haldun Dormen yapıtı. Kendisinin de rol aldığı keyifli bir komedi, gülerken düşündürdüğü gerçeği de var. Yıllar önce yaptıkları oyunları izleyenleri kırıp geçiren, herkesin gönlünde taht kurmuş iki eski komedyenin şöhreti artık geçmişte kalmıştır. O dönemde aralarında yaşanılan küçük bir problemden dolayı bir gece yolları ayırmışlar ve uzun yıllar görüşmemişlerdir. Ta ki günün birinde gelen teklife kadar. Bu iki eski dost aralarındaki husumeti çözüp, tekrar özledikleri o şöhrete kavuşabilecekler mi? Kerem Atabeyoğlu ve Haldun Dormen zamanında ünleri olan iki oyuncu. İkisi de birbirinden aksi ve bir o kadar sevimli eski dost. Şehir içinde bir motel odasında yaşayan kendisinin yaşlandığını kabul etmeyen ve teknolojiden nefret eden huysuz yaşlı tahmin ettiğiniz gibi Haldun Dormen. Neden mi birbiriyle kavgalılar izlerken  bile tahmin bile edemeyeceksiniz, bu kadar tüyo yeterli.
Peki gelen teklifle çekime razı etmek bu kadar kolay mı? ya sonrasında ne gibi bir sonuçla karşılaşacaklar. 89 yaşında halen süper bir performans sergileyen Haldun Dormen izlenmeli, izlettirilmeli.
Yazan
Haldun Dormen
Yönetmen
Ali Altuğ
Oynayanlar
Haldun Dormen 
Kerem Atabeyoğlu 
Ruhsar Öcal 
Almıla Uluer 
Caner Tör 
Murat Terzi 
Murat Buyruk 
Cansel Şanlı 
Ece Arlı 
Başak Burcu 
Ceylan Fatih Aslan

Kaynak: Pembenar

13 Aralık 2017 Çarşamba 15:00

Kerem Atabeyoğlu, Haldun Dormen, Kadın