Halk Oylamasına Doğru

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın 'Bu yetkileri peygambere verseniz peygamberi bozar' sözlerine tepki göstererek, 'Peygamber efendimiz ve bir buçuk milyarlık Müslüman aleminden özür dilemesi gerekiyor.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın "Bu yetkileri peygambere verseniz peygamberi bozar" sözlerine tepki göstererek, "Peygamber efendimiz ve bir buçuk milyarlık Müslüman aleminden özür dilemesi gerekiyor." dedi.
Demirci Belediyesi tarafından düzenlenen programa katılan Milletvekili Özdağ, burada yaptığı konuşmada, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sözlerini eleştirdi.
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Trabzon'da yaptığı bir konuşmada, "Bu yetkileri peygambere verseniz peygamberi bozar" şeklindeki sözlerine tepki gösteren Özdağ, şöyle konuştu:
"Peygamber efendimiz ve bir buçuk milyarlık Müslüman aleminden özür dilemesi gerekiyor. Bu toplum Müslüman bir toplum. Peygamberler günah işlemezler, 'ismet' sıfatına haizdirler. Sayın Baykal'ın ifadesi açık, maksadını aşan bir ifade var ortada. Biz, Baykal'ın da Müslüman olduğuna inanıyor, aynı zaman peygamber efendimize inandığını biliyoruz, Kutlu Doğum Haftası'nda güzel sözler ile peygamberimize iltifat ettiğini biliyoruz. Sayın Baykal lütfen sözlerinizi geri alınız."
Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Türkiye'ye gerekli olduğunu ifade eden Özdağ, "Dün HDP'ye oy veren Kürt kardeşlerimiz HDP'nin gerçek yüzünü gördüler. HDP'ye oy veren kardeşlerimiz 16 Nisan'da 'evet' diyecekler. Sayın Alparslan Türkeş ve merhum Muhsin Yazıcıoğlu ülkülerin fikir babası Seyyid Ahmet Arvasi de başkanlık sisteminden yanaydılar. Bugün Devlet Bahçeli de başkanlık sistemi diyorsa, bütün ülkücülerin de başkanlık sistemini desteklemelidirler. CHP'liler de yol yakınken 'hayır' kampanyasını bıraksınlar. Gelsinler Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini desteklesinler." şeklinde konuştu.
Programın ardından Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol'u makamında ziyaret eden Özdağ, ilçede faaliyet gösteren tekstil fabrikasında incelemede bulundu.

Kaynak: AA

20 Mart 2017 Pazartesi 21:12

AK Parti, Antalya, Selçuk Özdağ, Deniz Baykal, Politika, Güncel