Halk Oylamasına Doğru

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında Seydişehir ilçesini ziyaret etti.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında Seydişehir ilçesini ziyaret etti.
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Akçalar Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Tüfekci, Avrupa ülkelerinin referandumda "evet" çıkmasından korktuğunu belirtti.
Tüfekci, bunun Türkiye'nin güçlenmesinden duydukları korkudan kaynamlandığını ifade ederek, "Bu millet uyandı artık. Bizim gücümüzü kimse bölemez, el ele verelim ve ülkemizi selamete çıkaralım. Çok güçlü bir 'evet' ile Avrupa'ya ve tüm ülke düşmanlarına cevabımızı vereceğiz." dedi.
Bu açıdan Türkiye'nin önemli bir kararın arifesinde olduğuna dikkati çeken Tüfekci, şöyle konuştu:
"Ülkemiz geleceği için en doğru kararları alıp, en ideal yönetim sistemiyle geleceğe hazırlanmalı. Dünya eski dünya değil. Her şey değişiyor, görüyoruz ki güçsüz ve kendi iç çekişmelerine saplanıp kalmış yönetimlerin maalesef ülke olarak büyüme şansı yok. O nedenle biz millet olarak güçten yana istikrardan yana tavrımızı koymalıyız. Ekonomide, yatırımda ve istihdamda daha güzel bir Türkiye göreceğiz. Bunun içi 16 Nisan'da 'evet' oyu kullanmalıyız."

Kaynak: AA

03 Nisan 2017 Pazartesi 12:53

Avrupa, Seydişehir, Türkiye, Harun Tüfekci, Politika, Güncel