Halk Sağlığı Müdürlüğü Tarafından Resim Yarışması ve Sergi Açılışı Gerçekleştirildi

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim sergisi Forum Kapadokya Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde açıldı.

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim sergisi Forum Kapadokya Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde açıldı.

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile "10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü", 22 Mayıs Dünya Obezite Günü" ve "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü" etkinlikleri çerçevesinde; vatandaşların dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Obezite, Fiziksel Aktivitenin Faydaları ve Tütüne Karşı Mücadele" konulu resim yarışmasının ödül töreni ve resim sergisi Nevşehir Kapadokya Forum Alışveriş Merkezinde yapıldı. ilkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katıldığı yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı törenine Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Mahmut Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz,İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ilgıt Feralan, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında birinciliği Atatürk Ortaokulunda Ramazan Tüfekçi, ikinciliği Kardelen Koleji'nden Buse Aktuğ ve üçüncülüğü ise Mehmet Gülen Ortaokulundan Ayşe Kaya kazandı. Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Aydın ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ilgıt Feralan verdi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödül törenin ardından ise öğrenciler tarafından yapılan resimlerin sergi açılışı gerçekleştirildi. - NEVŞEHİR

Kaynak: İHA

31 Mayıs 2014 Cumartesi 10:40

10 Mayıs, Milli Eğitim Müdürlüğü, Kapadokya, Nevşehir, Yerel