Harem Kapıları Aralanıyor

Venedik sokaklarında hissedilen Osmanlı esintisi ikinci kitapla birlikte kuvvetli bir rüzgâra dönüşüyor.

Roberta Rich, zengin bir tarih bilgisi de verdiği romanında olayları öylesine sürükleyici bir hale getirmeyi başarıyor ki, Aşk Her Şeye Rağmen bir solukta okunuyor. Venedik'ten sürgün edildikten sonra Konstantiniyye'de yeni bir hayata başlayan Hanna ve Isaac Levy çiftini tabii ki burada da büyük zorluklar bekliyor.

Masalsı anlatımıyla Aşk Herşeye Rağmen Sayfa6 Yayınları'ndan çıktı.

Vicdan karar vermenin neresindedir?

Venedik'te Bir Yahudi'yle tanışıp aşklarının etkisinden uzunca bir süre kurtulamadığımız Hanna ve Isaac Levy'yi İstanbul'da da aksilikler peşlerini bırakmıyor. Hanna'nın ebeliği sayesinde sarayın nimetlerinden yararlanmaya başlayan çiftimizin rahatı, verilmesi zor bir kararlabozuluyor. Vicdanıyla baş başa kalan Hanna, verdiği kararın doğru olduğunu düşünüyor mu?

Haremin bilinmeyen yönleri

Osmanlı'da Harem ağalarının nasıl hadım edildiğinden sultanların yatak odalarına, valide sultanların etkisinden cariyelerin akıbetine kadar pek çok detayın yer aldığı kitapta bugüne kadar duymadığınız bilgilerle de karşılaşmanız mümkün.

Dağlardan saraylara

Aşk Her Şeye Rağmen'de Hanna ve Isaac dışında henüz 14 yaşında olan Kafkas kızı Leah'la tanışıyoruz. Babasının kopmuş kellesini gören, dillere destan bir güzelliği olmayan bu köylü kızı nasıl III. Murad'ın gözdelerinden biri oluyor? Hanna bu Kafkas kızına yardım ederken Valide Nurbanu Sultan, etrafında dönenlerin farkına varmıyor mu? Saray entrikalarının yanına Venedik entrikaları da eklenince işler iyice karışıyor.

Birinci kitabındaki samimi anlatımı sürdüren Roberta Rich, Sayfa6 Yayınları'ndan çıkan Aşk Her Şeye Rağmen'le yine tempoyu hiç düşürmüyor ve bir solukta okunacak bir romanla karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Bültenler

01 Temmuz 2015 Çarşamba 14:44

İstanbul, Herşeye Rağmen, Venedik, Güncel