Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Sünnetçioğlu Açıklaması

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sünnetçioğlu, 'Biz eski siyaset tarzını bitireceğiz.

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sünnetçioğlu, "Biz eski siyaset tarzını bitireceğiz. Yapay kutuplaşma ve kamplaşmaların önünü keseceğiz" dedi.

Sünnetçioğlu, Gemlikli gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda, Türkiye'de vesayet sistemi ve bürokratik oligarşi olduğunu ifade ederek, kamplaşma, kutuplaşma ve yapay sistemlerle halkın yoksullaştırıldığını söyledi.

Ülkede, yüzde 10 barajını demokratik bulmadıklarını, ancak baraj sorunlarının da olmadığını ifade eden Sünnetçioğlu, anketlerde AK Parti, CHP, MHP'ye düzenli oy veren seçmenin bile ikinci partisinin HAS Parti olduğunu savundu.

Sünnetçioğlu, halkın kendilerine güvendiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"İnsanların 2 oy kullanabilme şansları olsaydı, mutlaka diğer oyları bizim olurdu. Kısa sürede örgütlenmemize rağmen, bize güvenen kesimler var. Ayrıca kararsızların, keskin kararsızların da oylarına talibiz. Bizim inancımız, parti program ve tüzüğümüz toplumun her kesimini kucaklıyor. Biz eski siyaset tarzını bitireceğiz. Yapay kutuplaşma ve kamplaşmaların önünü keseceğiz. İnsanların birinci gündemi işsizlik, yoksulluk, ekmek kavgası, sömürü düzeni. HAS Parti'nin de birinci gündemi budur. "

- BURSA

Kaynak: AA

12 Mayıs 2011 Perşembe 14:04

Kamu Emekçileri Sendikaları KonfederasyonuErzurum Su Ve Kanalizasyon İşleriAmerika Ermeni Ulusal KomitesiCumhuriyet Halk PartisiAhmet SünnetçioğluAK PartiTürkiyeSiyasetGemlikBursaMHP