Hasan Hüseyin Çulhaoğlu Dualarla Defnedildi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucularından olan ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in yol arkadaşlarından Hasan Hüseyin Çulhaoğlu dualarla defnedildi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucularından olan ve Başbuğ Alparslan Türkeş'in yol arkadaşlarından Hasan Hüseyin Çulhaoğlu dualarla defnedildi.

Bahçeli çelenk gönderdi.

Bir süredir yoğun bakımda bulunan ve önceki gün vefatıyla ülkücü-milliyetçi camiayı derinden üzen Hasan Hüseyin Çulhaoğlu gözyaşları arasında toprağa verildi. Merhum Çulhaoğlu'nun naaşı Barajyolu üzerinde bulunan Veysel Karani Camii yanındaki evinden alınarak Kabasakal Mezarlığı'na getirildi.

Yoğun bir katılım oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çelenk gönderdiği, büyük bir kalabalığın katıldığı cenazede MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Adana eski Milletvekili Ali Halaman, Büyükşehir Belediye eski Başkanı Aytaç Durak, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Soner Deniz, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Selahattin Dolgun, MHP ilçe başkanları, belediye başkanları, MHP il ve ilçe yöneticileri, ilçe Ocak başkanları, belediye meclis üyeleri, MHP il ve ilçe kadın kolları temsilcileri, Türkiye Kamu-Sen şube temsilcileri, yanı sıra değişik sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, eski ve yeni bir çok bürokrat hazır bulundu.

Metanet Çulhaoğlu'na başsağlığı dilediler

Merhum Hasan Hüseyin Çulhaoğlu, kılınan cenaze namazının ardından aynı kabristanda bulunan aile mezarlığına defnedildi. Defin işleminin ardından aynı yerde merhumun oğlu 21. Dönem MHP Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, merhumun damadı MHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yeşil ve Çulhaoğlu ailesi taziyeleri kabul ettiler.

Ömrü boyunca MHP çizgisinden ayrılmadı

Hasan Hüseyin Çulhaoğlu, Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüştüğü 8-9 Şubat 1969 tarihlerinde Adana'da düzenlenen genel kurulda MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'le birlikte hareket etmişti. Çulhaoğlu, hayatı boyunca Türkiye'nin huzur ve refahının ancak ve yalnız MHP ile mümkün olacağı inancını taşımış, bu uğurda fikri mücadele vermiş ve ülkücü-milliyetçi camia içinde her zaman saygın bir isim olarak kabul görmüştü. - Adana

Kaynak: İHA

26 Ağustos 2016 Cuma 12:59

Milliyetçi Hareket Partisi, Hasan Hüseyin, Adana, Yerel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri