Ziyarete gittikleri hastanın koronavirüs testi pozitif çıktı, 48 kişi karantinaya alındı

Gaziantep'te sağlık problemi yaşayan 90 yaşındaki hastanın korona virüs testi pozitif çıktı. Virüslü olduğunu bilmeyen ve geçmiş olsun ziyaretine giden 48 kişi ise karantinaya alındı.

Gaziantep'in İslahiye İlçesine bağlı Kozdere Mahallesi'nde ikamet eden 90 yaşındaki E.K. yaşadığı sağlık probleminden dolayı Gaziantep'te tedavi olduktan sonra eve geldi. Ancak bir türlü iyileşemeyen hastaya yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Şahsın koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif olduğu bilgisini alan İslahiye İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri filyasyon çalışması için İslahiye'ye 16 kilometre uzaklıktaki Kozdere Mahallesi'nde çalışma başlattı.

48 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

E.K.'nin virüs taşıdığından habersiz geçmiş olsun ziyaretine gelen komşu ve akrabalar ise tespit edilerek karantinaya alındı. 16 hanede ikamet ettiği öğrenilen 48 kişi 14 gün boyunca evden çıkmamaları konusunda uyarıldı. Jandarma ekipleri temaslı olduğu tespit edilen 16 evin kapı girişlerine bant çekti. Kapının üzerine uyarıcı yazı asıldı. Evler ilçe belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

Karantinaya alınan 16 hanede yaşayan şahısların ihtiyaçları İslahiye Kaymakamlığına bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri tarafından karşılanacağı öğrenildi.

Ziyarete gittikleri hastanın koronavirüs testi pozitif çıktı, 48 kişi karantinaya alındı - Son Dakika
Kaynak: İHA
24 Mayıs 2020 Pazar 15:23
YORUMLAR (3)
  • TUNÇ06 : HASTA ZİYARETİ BAHANE BELEŞ ÇAY İÇMEK SOHBET ETMEK ADAM 90 YAŞIN DA NE İŞİNİZ VAR ORADA?BU CENAZELERDE DE BÖYLE.BELEŞ PİDE ÇAY AYRAN SOHBET BELEŞ ZAMAN GEÇİRME ...
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • LAZİKO : Bunlar tam aptal, hastalardan ve ziyaretlerden uzak durun diyorlar ama dinleyen kim, onun için virüsün önü alınamıyor
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika