Üniversite öğrencisi genç, ATM'den çektiği hatalı basım 50 lirayı 75 bin liradan satışa çıkardı

Bursa'da yaşayan üniversite öğrencisi, ATM'den çektiği ve ilk gördüğünde sahte sandığı hatalı basım 50 liralık banknotun koleksiyon değeri taşıdığını öğrenince 75 bin liradan satışa çıkardı.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde üniversite öğrencisi Doğan Kaya (21), ATM'den çektiği hatalı basım 50 liralık banknotu internetten 75 bin liraya satışa sundu.

Üniversite öğrencisi Doğan Kaya, ATM'den çektiği paralar arasında '0' rakamı bulunmayan 50 liralık banknotu görünce önce sahte olduğunu düşündü. Kaya, daha sonra para sayma makinesinden geçirdiği banknotun hatalı basım serisinden olduğunu tespit etti. Paranın koleksiyon değeri olduğunu öğrenen Kaya, 50 liralık banknotu 75 bin liradan internette satışa çıkardı.

"KOLEKSİYONERLER İÇİN SATIŞA SUNDUM"

Kaya, paradan elde edeceği gelirle yardıma muhtaç vatandaşlara destek vereceğini söyledi. Doğan Kaya, "ATM'den para çektim. Yaklaşık 300 lirayı cebime koyup markete alışveriş yapmaya gittim. Alışverişimi yapıp ödeme yaptığım sırada paralardan biri olan 50 lirada farklılık gördüm. Paranın bir köşesinde sadece 5 yazıyordu. 0 silinmiş gibiydi. Ben de şaşırdım ve araştırdım. Araştırmalarım sonucunda paranın hatalı basım serisi arasında yer aldığını gördüm. Ben de koleksiyonerlerin dikkatini çekeceğine inandığım için internet sitesinde satışa sundum" dedi.

Üniversite öğrencisi genç, ATM'den çektiği hatalı basım 50 lirayı 75 bin liradan satışa çıkardı - Son Dakika Ekonomi
Kaynak: DHA
15 Eylül 2020 Salı 10:12
YORUMLAR (29)
  • z raporu : alan varmı bu paraları haber yapıyorsunuz hep satanların bir alan kişinin haberini görelim
    Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • vatandaş : yav he he devlette diyemiyor ki bu paranın değeri yok değişim yapılması gerekiyor diye bilgilendirme yapması gerek 50 tlye 75bin iyi para bu para için birbirlerini öldürmese iyidir insanlar geçim kapısı olmuş alanında aklında şüphe ederim...
    Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika