Hatay'da Kitap Fuarı Açıldı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 1. İskenderun Kitap Fuarı'nın açılışına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 1. İskenderun Kitap Fuarı'nın açılışına katıldı.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ev sahipliğinde üniversite içerisinde kurulan fuarda konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yayman, kitap okumanın önemine dikkati çekti.
Fuarın hayırlı olması temennisinde bulunan Yayman, "Bizim medeniyetimizin ve dinimizin emri de ilk sözü de 'oku' sözüdür. Üniversite içerisinde bulunan çocuk kütüphanesi de Türkiye'de ilk. Yakın zamanda buranın açılışını yapacağız." dedi.
İSTE Rektörü Türkay Dereli de İskenderun'da bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.
Bunun, ülkenin kültür ve sanatına etki edecek bir etkinlik olduğunu ifade eden Rektör Dereli, fuarın hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından kitap fuarının açılış kurdelesi kesildi.
Açılışa Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, AK Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur, iş adamları, yazarlar ve davetliler katıldı.
Yaklaşık 150 yayın evi ve 80 yazarın katıldığı fuar, 19 Kasım'a kadar açık kalacak.

Kaynak: AA

10 Kasım 2017 Cuma 17:40

Dereli, Hüseyin Yayman, İskenderun, Hatay, Politika, Güncel