'Hatimli Sabah Namazları' Yeniden Başlıyor

Geçen yıl Seyhan Müftülüğü tarafından 16 camide gerçekleştirilen sabah namazlarının hatimle kılınması, tekrar başlatıldı.

Geçen yıl Seyhan Müftülüğü tarafından 16 camide gerçekleştirilen sabah namazlarının hatimle kılınması, yoğun talep üzerine tekrar başlatıldı.

Seyhan Müftüsü Halil Uzun, sabah namazlarının hatimle kılınan camilere Adanalıların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Geçen yıl 16 camide yapılan uygulamanın bu yıl 19 camide olacağını aktaran Uzun, vatandaşların yoğun ilgisinin yanı sıra namazları hatimle kıldıran hafızların da hıfzlarını sağlam hale getirdiğini aktardı. Görevlilerden ve cemaatten gelen yoğun talep üzerine aynı uygulamaya bu yılda devam edeceklerini vurgulayan Uzun, "Hafızlar başımızın tacıdır. Okudukları Kur'an gönüllerimizin ilacı, işte bundan dolayı hiçbir yer ve hiçbir yürek Kur'an'sız ve imansız olamaz. Hafızlarımız sayesinde geçen yıl Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek hatimli sabah namazı uygulamasını başlattık. Elhamdülillah herkesin duasını aldık."

Adana'da sabah namazı hatimle kılınacak camiler şunlar: Sabancı Merkez, Karabucak, Ulu, Bediüzzaman Nur, Daruşşifa, Kıbrıs Şehitleri, Yüzer, Makam, Hacı Cumali, Salih Bosna, Mahmudiye Külliyesi, Nuri Göçür, Güzel, Yeşilbağlar, Yeşilevler, Ahmet Özeltürkay, Çifteminare, Gülek ve Öner.

Kaynak: CHA

11 Aralık 2012 Salı 11:30

Halil Uzun, Seyhan, Yerel