Hayvanat Bahçesinde 'Doğa ve Sanat' Sergisi

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan hayvanat bahçesinde, Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde “Doğa ve Sanat” konulu resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan hayvanat bahçesinde, Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde "Doğa ve Sanat" konulu resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı'nda, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ortaklığında 2-6 Mayıs tarihleri arasında yapılan "Doğa ve Sanat" konulu resim ve fotoğraf sempozyumunun sergisi açıldı. Sergide Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yaptığı hayvan figürlü resimler ile yine öğrenciler tarafından çekilen hayvan fotoğrafları ilgi gördü.

"HER YIL YENİ PROTOKOLLER YENİ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ"

Sergi açılışı öncesi öğrencilerle bir araya gelen Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı Genel Müdürü Yücel Yılmaz, üniversite öğrencileri ile böyle bir etkinlik yaptıkları için mutlu olduğunu söyledi. Darıca hayvanat bahçesini tanıtmak için iş birlikleri yaptıklarını belirten Yılmaz, "Parkımız bu civarda tek olan bir yer. Buranın kıymetini bilmek lazım. Bunu anlatmak için tanıtmak için bu tür iş birlikler içerisinde çalışmalar yapıyoruz. Bize destek olduğunu için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Her yıl inşallah yeni protokoller yeni çalışmalar yapacağız" şeklinde konuştu.

"ÇALIŞMALARDAN ÇOK KEYİF ALDIK"

Sergiden keyif aldıklarını söyleyen Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Üftade Muşkara ise, "Bizlerde sizlerde beraber burada çalışmaktan çok memnunuz. bölüm başkanlarımıza, resim bölüm başkanlarımıza, burada olmayan müzik bölüm başkanımıza ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Yapılan çalışmalardan bizde çok keyif aldık ve verimli olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Darıca Hayvanat Bahçesi Genel Müdürü Yücel Yılmaz, "Doğa ve Sanat" konulu sempozyum kapsamında fotoğraf çeken ve resim yapan öğrenciler ile bölüm başkanlarına plaketlerini takdim etti. Düzenlenen program serginin gezilmesi ve yapılan kokteyl ile sona erdi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

06 Mayıs 2016 Cuma 18:07

Kocaeli Üniversitesi, Yücel Yılmaz, Faruk Yalçın, Darıca, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri