HBB Şehir Tiyatrosu, Expo 2016 Antalya'da Perde Açacak

HBB Şehir Tiyatrosu, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ve bu yıl ülkemizde 'Çiçek ve Çocuk' temasıyla gerçekleştirilen EXPO 2016 Antalya'da perde açmaya hazırlanıyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu ilk günden bu yana hazırladığı birbirinden güzel oyunları 7'den 70'e tüm sanatseverlerle buluşturarak tiyatroyu sevdiren HBB Şehir Tiyatrosu, Hatay'ın kendine has özelliklerinin HBB tarafından başarıyla tanıtıldığı EXPO'ya sahneleyeceği oyunlarla renk katacak.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN EXPO'YA GELEN KATILIMCILAR TİYATROMUZLA TANIŞACAK

HBB geçtiğimiz aylarda EXPO 2016 Antalya'da Hatay'ın özel projelerini, resim sergisini ve Medeniyetler Korosu'nun birbirinden eşsiz ezgilerini dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ile buluşturdu. Bu kez Şehir Tiyatrosu'nun büyük bir özenle hazırladığı oyunlar ve eğlence programı ile dev organizasyonda boy gösterecek.

20 kişilik ekip ile EXPO 2016 Antalya'da Hatay'ın bir başka rengini temsil etmeye hazırlanan HBB Şehir Tiyatrosu, "Bremen Mızıkacıları" adlı çocuk oyunu , Çocuk Şenliği, Mini Disco ile Hatay'a özgü özelliklerin yer aldığı kısa oyunlar ve skeçler ile izleyicilere keyifli anlar yaşatacak.

BAŞARILI SANATÇILARIMIZ, HATAY'I EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK

FIFA Dünya Kupası ve Olimpiyat Oyunlarından sonra dünyada ekonomik ve kültürel etki yaratan üçüncü en büyük organizasyon olan EXPO 2016'da Hatay'ı iki gün boyunca en güzel şekilde temsil edeceklerini ifade eden HBB Şehir Tiyatrosu'nun başarılı sanatçıları, desteklerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: Bültenler

02 Ağustos 2016 Salı 14:57

Lütfü Savaş, Antalya, Hatay, Güncel