Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, 'Şırnak'ta bir maden cinayeti, iş cinayeti işlendi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "Şırnak'ta bir maden cinayeti, iş cinayeti işlendi. Bu iş cinayetinin adım adım geldiğini defalarca söyledik fakat yetkililer ve sorumlu olan hükümet bunu hep görmezden geldi." ifadesini kullandı.

Yiğitalp, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Şırnak'ta ruhsatsız faaliyet gösteren kömür ocağında meydana gelen ve 7 işçinin öldüğü göçükle ilgili partilerinin oluşturduğu heyetin bugün Şırnak'ta incelemelerde bulunacağını söyledi.

Sibel Yiğitalp, "Şırnak'ta bir maden cinayeti, iş cinayeti işlendi. Bu iş cinayetinin adım adım geldiğini defalarca söyledik fakat yetkililer ve sorumlu hükümet bunu hep görmezden geldi." dedi.

"İş cinayetlerine" ilişkin istatistikleri paylaşan Yiğitalp, her gün bir başka yerde "iş cinayetinden" dolayı insanların hayatını kaybettiğini, basının da artık bunu görmesi gerektiğini savundu. Yiğitalp, mevsimlik işçilerin de onlarca sorunları olduğunu belirterek, bu sorunların konuşulması ve çözümlerin bulunması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: AA

20 Ekim 2017 Cuma 14:02

Halkların Demokratik Partisi, Sibel Yiğitalp, Diyarbakır, Şırnak, Politika, Güncel