Hem Rekor Hem Madalya!

Berlin'deki Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda gururumuz olan Ramil Guliyev yeni hedeflerini açıkladı.


Erkekler 200 metrede zirveye, 4x100 bayrak takımıyla da kürsünün ikinci basamağına çıkan milli atlet, çalışarak her başarının yakalanacağını söyledi, "Yeni hedefim Avrupa rekorunu kırmak ve olimpiyatlarda madalya kazanmak" dedi.
Avrupa Atletizm Şampiyonası'nı erkekler 200 metrede altın, 4x100 bayrak takımıyla gümüş madalya kazanarak tamamlayan milli atlet Ramil Guliyev, bundan sonraki hedefinin Avrupa rekorunu kırmak ve olimpiyatlarda kürsüye çıkmak olduğunu söyledi.
Milli atlet, Berlin'deki şampiyona için iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve bunun karşılığını aldıklarını dile getirerek, "Böyle güzel bir şekilde yarıştığımız için gurur duyuyoruz. İnşallah gelecekteki yarışlardan daha da güzel sonuçlarla döneriz" dedi. Guliyev, hayalinin Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olimpiyat oyunlarında madalya almak olduğunu söyleyerek, "Bu düşüncem belki gerçekleşmeyebilir ama hedefim Avrupa rekorunu kırmak ve olimpiyatlarda madalya kazanmak. Çalışınca oluyor. Bu hedeflerimi de gerçekleştireceğime inanıyorum" ifadelerini konuştu.

Daha önce birçok branşla ilgilendiğini sözlerine ekleyen başarılı sporcu şöyle devam etti: "Güreş, boks, judo, cimnastik ve yüzme beni tutmadı. Atletizmde küçük yarışları kazanmaya başlayınca, 'Evet, burada bir şeyler olabilir' dedim ve sonra da devam ettim. Ben sporcu bir aileden geliyorum. Babam da annem de eski atlet. Sporcu aileden geldiğim için kesinlikle hayatım sporla geçecekti ama profesyonel mi amatör mü olacağı belli değildi. Birkaç branşı denedim ve atletizmde karar kıldım."
]
]
]
 

Kaynak: Skorer

17 Ağustos 2018 Cuma 05:36

Berlin, Avrupa, Spor
YORUMLAR