Hepar Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Açıklaması

Trakya turu kapsamında Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine gelen Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Trakya turu kapsamında Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine gelen Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik kanununun kabul edilemez olduğunu söyleyen Pamukoğlu, Osmanlıca hakkında da "Öyle bir dil yok" dedi.

HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde partilileri ile bir araya geldi. HEPAR Çerkezköy İlçe Teşkilatı Binası'nda kitaplarını imzalayan Pamukoğlu, daha sonra parti üyelerine rozetlerini taktı. Osman Pamukoğlu'nu çok sevdiğini belirten 13 yaşındaki Pınar Kaymaz, Pamukoğlu'ndan kolunu imzalamasını istedi. Pamukoğlu da küçük kızın isteğini geri çevirmeyerek kolunu imzaladı.

"BEDELLİ ASKERLİK KABUL EDİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİL"

Ziyarette ülke gündemine dair açıklamalarda da bulunan Osman Pamukoğlu, basın mensuplarının "Bedelli askerlik konusunda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Tam adamına sordunuz" diye cevap verdi. Pamukoğlu, "Bu kanun adaletsizliğin, eşitsizliğin haksızlığın dik alası. Hele böyle bir dönemde. Bin 300 kilometrelik sınır boyu delik deşik, perişan, güvenliği yok. Fırat'ın doğusunda adamlar neredeyse devleti ilan etmek üzereler. Dağlar terörist dolu. Tam bu dönemde bunu yapıyorlar. Bunu AKP yapıyor da bunu bir de destekçisi daha var. MHP denilen bir parti var. O da bunla aynı. Aynı dolapta, aynı çanaktan çorba içiyorlar. Parası olan, asker kaçakları askerlik yapmasın, fakir fukaranın çocuğu yurt savunmasına gitsin. Kabul edilebilir bir şey değil. Milletin bütün bunları dikkate alması lazım. Bunu da göreceğiz Haziran seçimlerinde" dedi.

"SAHADA HEPAR'DAN BAŞKA PARTİ YOK"

Sahada HEPAR dışında bir partinin olmadığını öne süren Pamukoğlu, "Bunlar Nisan 15'inde Yüksek Seçim Kurulu partileri ve adayları açıklayacak. O zamana kadar bunlar hesap, kitap ahbap, çavuş usulü liste, kim listeye girecek kim girmeyecek, onlarla uğraşacaklar. Onların derdi o. Halk diyor ya 'koltuk'. Bunlar bir şey olsaydı AKP'si, MHP'si, CHP'si bir şey olsaydı bugün HEPAR diye bir şey olmazdı" ifadelerini kullandı.

"OSMANLICA DİYE BİR DİL YOK"

Son günlerdeki Osmanlıca tartışmaları hakkında da görüşlerini ileten Pamukoğlu, "Konuşmaya falan değmez. Türkçe'yi öğrendiniz de Osmanlıca kaldı. Osmanlıca diye literatürde bir dil yok. Arapça ve Farsça'nın karışımı bir Saray dilidir Osmanlıca. Halk dili değil. Bir Yunus Emre, bir Köroğlu yok. İstanbul'da elit bir grubun sanat ve edebiyat konusunda kullandığı dil. Size okuyamadılar mı failatun, mailatun, bilmem ne. Bunlar halkla ilişkisi olan şeyler değil" diye konuştu.

Maliyetinin 5 milyar TL'yi bulduğu iddia edilen Ak Saray hakkındaki görüşleri sorulan Osman Pamukoğlu, "Ak mı, kaçak mı? Her şeyi kaçak, toprağı da kaçak, üstü de kaçak. Ben şunu soruyorum. Bu ne zamana kadar böyle gidecek? Bunun böyle devam edeceğini mi sanıyorsunuz? Zamanı geldiğinde herkes hesabını verecek" dedi.

"TERÖRÜ 365 GÜNDE BİTİRİRİZ"

İktidara gelmesi halinde Türkiye'de terör olaylarını 365 günde bitireceklerini iddia eden Pamukoğlu, "Bizim için en kolay olan iş o. 365 günde bitireceğiz. Bizim topraklarda kamplar ve yerleri belli mi? Kuzey Irak'ta kampları ve yerleri belli mi? Belli. Peki sizin neyiniz eksik? Sizin siyasi iradeniz yok. Bu işi söküp atacak olan bir istihbarat ve örgütlenme yapınız yok. Bana göre 365 gün bile fazla, ben onu akılda kolay kalsın diye 365 gün şeklinde söyledim" açıklamalarında bulundu. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

13 Aralık 2014 Cumartesi 17:44

Çerkezköy, Trakya Bölgesi, Tekirdağ, Osman Pamukoğlu, Politika, Güncel