Pamukoğlu: Dünyadaki En Sefil İnsanlar Biziz

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, 'Seçim barajı konusunda dünyadaki en sefil insanlar biziz. Her yerde seçim barajı yüzde 1'dir' dedi.

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, "Seçim barajı konusunda dünyada en sefil insanlar biziz. Her yerde seçim barajı yüzde 1'dir" dedi. Pamukoğlu, bedelli askerliği ise reddettiklerini söyledi.

BEDELLİ ASKERLİK AHLAKSIZLIK VE VİCDANSIZLIKTIR

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisinin Antalya İl Başkanlığı binasının açılış töreni için kente geldi. Açılışın ardından il binası toplantı salonunda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Pamukoğlu, hükümeti ve yeni parti kuranları sert bir dille eleştirdi. Türkiye'nin bir kaos içinde olduğunu ve bedellinin böyle zamanda çıkarılmasını anlamadığını belirten Pamukoğlu, hükümetin bedelli askerlik onayını sert bir dille eleştirdi. Sınırlar karışıkken insanların para vererek askerlikten muaf olmalarını eleştiren Pamukoğlu şöyle konuştu:
"Topraklarınızın bir kısmında eşkıya yol keserken, bütün sınırlarınız perişanken, bedelli askerlik için tam da zamanını buldunuz. Bedelli askerliği biz reddediyoruz. Bana göre bu bir ahlaksızlık ve vicdansızlıktır. Türkiye'de bugün 46 bin kişi ayda 73 TL ile yaşıyor. 1 milyon 600 bin kişi de 146 TL ile ayı geçiriyor. Böyle bir ülkede para karşılığı askerlik hizmetinden muaf sayıyorsunuz. Garip olan şu. Bunu AK Parti ve MHP yapıyor. Türkiye'de siyasi saflık dorukta. 'Benim amcam, dayım, dedem falan partiye oy verdi' diye, oy vermeye devam ediyor. Kürt meselesini Güneydoğu meselesi haline getirdiler. Bu işin sonu tam bir kaos ve iç karışıklıkla sonuçlanacak. Partileri pırtıları ve medyasının yaptığı şey işbirlikçiliktir. Bunun hesabını zamanı gelince ödeyecekler."

"ÖLÜ EVİNDE AĞLAYIP, DÜĞÜN EVİNDE OYNAMIŞLAR"
Pamukoğlu'nun sert eleştirilerinden yeni parti kuran isimler de nasibini aldı. Üstü kapalı İdris Naim Şahin ile Emine Ülker Tarhan'ı işaret eden Pamukoğlu, "Bir ayda 4 parti kuruyorlar. Bu topraklarda olmayan iki şeyden, yani hak ve eşitlikten oluşan bir parti var, o parti Hak ve Eşitlik Partisi'dir. Bunların hepsi kimin arabası gıcırdarsa ona binmiş. Arabasına bindiğinin türküsünü söylemiş. Ölü evinde ağlayıp, düğün evinde oynamışlar. Camide namaz kılıp, kilisede mum yakan insanlar. Bunlar siyasi şarlatan. Para ve yeniden seçilme tek amaçları. Ben bunların böyle olduğunu halka anlatacağım" dedi.

"NESRİN TOPKAPI BİLE BUNLAR KADAR KIVIRAMAZ"
Meclis'te seçim barajının düşürülmesine ilişkin görüşmeleri de değerlendiren Pamukoğlu, seçim barajının dünyanın her yerinde yüzde 1 olduğunu savundu. Sadece Türkiye'de yüzde 10 olan seçim barajının 12 Eylül döneminden kalan bir uygulama olduğunu belirten Pamukoğlu, şunları söyledi:
"Seçim barajıyla ilgili dünyadaki en sefil insanlar biziz. Dünyada bu türden bir şeyin örneği yok. Yüzde 10 barajı, demokrasinin maskaralığıdır. 12 Eylül döneminden gelmiştir. Amerika'da yüzde 1, çağdaş ülkelerde yüzde 1 olan seçim barajı, sende 34 senedir yüzde 10. Bu ne demek? Oyların çöpe atılması demektir. 5 milyon oyun çöpe atılması demektir. Kıvırın bakalım. Ünlü dansöz Nesrin Topkapı bile bunlar kadar kıvıramaz. Bunlar siyaseti rant yapmıştır."
Konuşmanın ardından Pamukoğlu ve parti il yönetimi toplu fotoğraf çektirdi.

Kaynak: İHA

06 Aralık 2014 Cumartesi 12:33

12 Eylül, Antalya, Türkiye, Osman Pamukoğlu, Politika, Güncel