Hindistan'da Padmavati Filminin Yönetmenini ve Oyuncusunu Öldürene 1,5 Milyon Dolar Ödül

Hindistan'da Bharatiya Janata Partisinin Haryana yöneticisi, 'Padmavati' filminin yönetmeni ve başrol oyuncusunu öldürene 1,5 milyon dolar ödül teklif etti

Hindistan'da milliyetçi iktidar partisinin bir üyesi, Hindu kraliçeyle Müslüman hükümdar arasındaki ilişkiyi işleyen "Padmavati" filminin yönetmeni ve başrol oyuncusunu öldürene 1,5 milyon dolar ödül teklifinde bulundu.

YÖNETMEN VE BAŞROL OYUNCUSUNU ÖLDÜRENE 1,5 MİLYON DOLAR ÖDÜL

Bharatiya Janata Partisinin ülkenin kuzeyindeki Haryana eyaletindeki yöneticisi Suraj Pal Amu, düzenlenen bir mitingde, aktris Deepika Padukone ve filmin yönetmeni Sanjay Leela Bhansali'nin başına 1,5 milyon dolar ödül biçti. Amu, "Padmavati" filminin gösterimine izin verilmeyeceğini de söyledi.

FİLMİN GÖSTERİMİ ERTELENMİŞTİ

1 Aralık'ta vizyona girmesi planlanan filmin gösterimi, gelen tepkiler üzerine ertelenmişti.
Konusu 16. yüzyıldan kalma Sufi şiiri "Padmavat" üzerine inşa edilen "Padmavati" filminde, Delhi'nin Müslüman Sultanı Alaeddin Halaci tarafından yakalanmaktansa kendisini öldürmeyi seçen cesur ve güzel Rajput kraliçesinin kurgusal hikayesi anlatılıyor.

TARİHİ ÇARPITMAKLA ELEŞTİRİLİYOR

Sanjay Leela Bhansali, filmdeki ana karakterler arasında romantik bir ilişki varmış gibi göstererek tarihi çarpıtmakla eleştirilirken, Bollywood yönetmeni bu iddiaları reddediyor.

20 Kasım 2017 Pazartesi 12:22