Hocalı Soykırımı Şehitleri Haça Dağında Anılacak

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un Dağcılık Şubesi Sporcuları, Hocalı Soykırımı Şehitlerini anmak amacıyla Nahçıvan’ın en yüksek noktası olan Haça Dağı’na tırmanarak kardeş iki ülke arası birlik ve dostluk mesajını verecek.

Manisa Büyükşehir Belediyespor'un Dağcılık Şubesi Sporcuları, Hocalı Soykırımı Şehitlerini anmak amacıyla Nahçıvan'ın en yüksek noktası olan Haça Dağı'na tırmanarak kardeş iki ülke arası birlik ve dostluk mesajını verecek.
İskender Iğdır Ağrı Dağı Arama Kurtarma Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu'nun ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında Hocalı Soykırımı Şehitlerini anma tırmanışına katılacak. Azerbaycan'ın Nahçıvan kentinde yer alan ve ülkenin en yüksek noktası olarak kabul edilen Haça Dağı'na tırmanacak olan Manisa Büyükşehir Belediyespor'un Dağcılık Şubesi sporcuları iki ülke arasında kardeşlik ve dostluk mesajı verecek. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşeceği bölgede kar, buzul ve kaya tırmanışı yapılacak. - MANİSA

Kaynak: İHA

24 Şubat 2017 Cuma 14:52

Nahçıvan, Büyükşehir Belediyespor, Manisa, Yerel