Hollanda'da Gökkuşağı Vakfı'nın İftar Programına İlgi Yoğun Oldu

Hollanda'nın başkent Amsterdam'da faaliyet gösteren Gökkuşağı (Regenboog) Vakfı, Vakfı'nın Ramazan ayının ilk gününde 250 kişiye iftar verdi.

Hollanda'nın başkent Amsterdam'da faaliyet gösteren Gökkuşağı (Regenboog) Vakfı, Vakfı'nın Ramazan ayının ilk gününde 250 kişiye iftar verdi. İftara işadamları, dernek başkanları, akademisyenlerin yanı sıra Türk, Sürinam, Faslı ve Hollandalı öğrenciler katıldı.
Gökkuşağı (Regenboog) Vakfı Genel Müdürü Fatih Arıkan, Ramazan ayı boyunca 30 gün süre ile iftar vermeye çalılaşacaklarını söyledi.
Hollanda'da 40 yılı aşkındır yaşayan Alim Yılmaz, Amsterdam'da diyalog atmosferi içinde ilk iftarı açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yılmaz "Bütün Müslümanların mübarek Ramazan ayını kutluyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah Müslümanların bundan sonraki birlik ve beraberliklerine vesile olur diyorum." dedi.
Afrika kökenli öğrenci Muhammed Muhtar ise "Hollanda'ya bir yük değil Müslümanlar olarak bir kazanç olduğumuzu bu dayanışma iftarında gösterdiğimiz gibi bunu Ramazan sonunda da yapmalıyız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: CİHAN

19 Haziran 2015 Cuma 12:45

Fatih Arıkan, Amsterdam, Hollanda, Yerel