Hollywood'da Skandal: Weinstein 'Kötü' Durumda

Amerika Birleşik Devletleri'nde cinsel taciz ve tecavüz ile suçlanan film yapımcısı Harvey Weinstein evinin önünde kameralara yakalandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde cinsel taciz ve tecavüz ile suçlanan film yapımcısı Harvey Weinstein evinin önünde kameralara yakalandı. Eşinin evi terk ettiği ortaya çıkan film yapımcısı durumunun iyi olmadığını söyledi:
"Hayata elimden geldiğince tutunmaya çalışıyorum. (...) İyi değilim ama olmayı deniyorum. Yardıma ihtiyacım var arkadaşlar. Biliyor musunuz? Hayatta herkes hata yapar. Umarım ikinci bir şansım olur. Değil mi?"
Hollywood'un ünlü film yapımcısı, aralarında Angelina Jolie gibi ünlü yıldızların bulunduğu sekiz kadına cinsel tacizde bulunmakla, üçüneyse tecavüz etmekle suçlanıyor. Aktris Annette Bening ise Hollywood'un kanayan yarasının bundan böyle son bulabileceği kanısında:
Angelina Jolie and Gwyneth Paltrow accuse Harvey Weinstein of sexual harassment https://t.co/tbT2b9Xnmy pic.twitter.com/HHZPGZok8p— Harper's Bazaar UK (@BazaarUK) 12 octobre 2017
"Bu çok önemli bir an. Belki bir dönüm noktası. Umarım sonuç verir. Asıl konu tüm bu kadınların cesaretlerini toplayıp ortaya çıkıp konuşabilmeleri. Onlara saygın inanılmaz. Bu kadar çok desteklendikleri için de çok mutluyum."
Annette Bening: I hope Weinstein scandal is tipping pointhttps://t.co/1J4iepSFy6 pic.twitter.com/squ5HyE64I— newsvideos (@watchnewsvideos) 11 octobre 2017
Weinstein'in karıştığı skandaldan dolayı Oscar Komitesi de toplanma kararı aldı. Ünlü yapımcının suçlu bulunması durumunda 25 yıl hapis cezasına çarptırılma riski bulunuyor.
Auteur:
Tags: Gepost: 12 oktober 2017
13 Ekim 2017 Cuma 01:04