Hopa'da 1 Adet Silah Kaçak Bal ve Sigara Ele Geçirildi

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;bir araç içerisinde yapılan aramada 1 adet tabanca bal ve sigara ele geçirildi.

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Hopa Grup Amirliği görevlilerince kaçakçılık faaliyetlerini önlemek amacı ile yapılan çalışmalarda; bir araç içerisinde yapılan aramada 1 adet 7,65 minimetre çapında tabanca ve tabancaya ait 1 adet şarjör, 7 adet fişek ele geçirildi. Olayla ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında 6136 SKM suçundan yasal işlem yapıldı.
    Yine aynı tarihte bir işlerinde yapılan denetimde Türkiye'ye illegal yollardan giriş yaptığı tespit edilen yabancı uyruklu bir şahıs hakkında Resmi Belgede Sahtecilik suçundan yasal işlem yapıldı. Hopa Terminali'nde yapılan rutin denetimler sırasında durumundan şüphelenilen bir bayanın çantalarında yapılan aramada 579 paket kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili yakalanan 1 yabancı uyruklu şahıs hakkında 5607 SKM suçundan yasal işlem yapıldı.
    Ayrıca yapılan yol uygulaması sırasında durdurulan bir araçta gerçekleştirilen aramada bin 340 kilo kaçak bal ele geçirildi, konu ile ilgili olarak yakalanan 3 şahıs hakkında 5607 SKM suçundan yasal işlem yapıldı.

Kaynak: CİHAN
11 Kasım 2013 Pazartesi 11:44
YORUMLAR

Son Dakika