'Hükümet Gece Gündüz Çalışıyor'

Pamukoğlu, Hükümetin Libya'daki Türklerin Tahliyesi Konusunda Elinden Geleni Yaptığını Söyledi.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, hükümetin Libya'daki Türklerin tahliyesi konusunda elinden geleni yaptığını söyledi. Partisinin seçim çalışmaları çerçevesinde Denizli'ye gelen Pamukoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Gölcük Donanma Komutanlığı'nda ele geçirilen belgeler hakkındaki bir soruyu cevaplandıran Pamukoğlu, bunların askerî bir mesele olmadığını vurguladı. HEPAR Genel Başkanı, "Gölcük'te ne oluyor? Denizin altında ne oluyor? Askerî mesele değil ki onlar. Askerlik, savaş sanatı. Memleket iddialarla doldu, yargıdalar. Ülke bu konuda ikiye bölündü, partiler ikiye bölündü. Savcıları var, avukatları var. Benim önerim şudur: Süratli çalışarak, gece de çalışarak mahkeme sonuçlandırılacak, Millet bu garabetten kurtarılacak." dedi.

Libya'daki olayların benzerinin Türkiye'de de yaşanması niyetiyle uğraşanlar olduğunu söyleyen Orhan Pamukoğlu, "O niyetleri taşıyanlar olabilir. Onlara benzemeyiz. Kimse bizi başkasına benzetemez. Türk ulusu, böyle şeyleri kaldırmaz. Bizim topraklarda öyle şeyler olmaz. 1923'ten evvel bitti onlar." şeklinde konuştu.

Hükümetin Libya'daki Türklerin tahliyesi konusunda elinde geleni yaptığını belirten Pamukoğlu, "Havaalanları işlemez durumdaysa, zemin tahrip edildiyse, limanlara giriş çıkışlarda zorluklar varsa kolay değil. Hem menzil çok uzak hem de 25 bin kişinin tahliyesi bu kaosta kolay değil ama gördüğüm kadarıyla gece gündüz çalışıyorlar. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Hükümet, devletin bütün güçlerini kullanma hakkına sahip." dedi.

İktidara gelirlerse bazı alanlarda kamulaştırma yapacaklarını dile getiren HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu, şunları söyledi: "Kamulaştırmaya madenlerden değil, toprak reformundan başlayacağız. 170 tane ağa var, Hazine arazisini kullanıyor kendi babasının gibi. Onları kamulaştıracağız ve halka dağıtacağız." Pamukoğlu, partisinin baraj derdi olmadığını da sözlerine ekledi. - DENİZLİ

Kaynak: CHA

24 Şubat 2011 Perşembe 13:31

Politika, Güncel