'Hünerli Eller' Ahlat'ın lezzet durağı oldu

Kaymakamlıktan aldığı destekle 'Hünerli Eller' adlı ev yemekleri restoranını 9 yıldır başarıyla işleten Derya Akyürek, karşılaştığı tüm zorlukları azimle aştığını söyledi.

Kaymakamlıktan aldığı destekle "Hünerli Eller" adlı ev yemekleri restoranını 9 yıldır başarıyla işleten Derya Akyürek, karşılaştığı tüm zorlukları azimle aştığını söyledi.
Akyürek, restoranında yöresel yemekler içli köfte, kabak dolması, halise, çorti, taplama, ayran aşı, turşu aşı, lahana dolması, fasulyeli, mercimekli bulgur pilavı, tas kebabın yanı sıra inci kefali balığı gibi birçok farklı yemeği müşterilerin beğenisine sunuyor.
Yöresel yemeklerle ilçenin tanıtımına ve turizmine katkı sunan Akyürek, restoranda kadınlara da iş imkanı sağlıyor.
Akyürek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2005 yılında Ahlat Kaymakamlığından Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında kredi alarak restoran açtığını ve o günden bu yana restoran işlettiğini söyledi.
İş yerini açarken birçok kişiden olumsuz tepki aldığını anımsatan Akyürek, şöyle konuştu:
"Başta çevremdekiler 'yapamazsın, bu erkek işi' dediler. Çok şükür 9 yıldır bu işi yapıyorum. Çok da memnunum. Yöresel yemekleri, haftanın belirli günlerine yaydık. Bazı müşteriler yöresel yemek istemedikleri için bu uygulamaya geçtik. Dışarıdan restorana gelen herkes, bizi tebrik ediyor. Cesaretimizden dolayı kutluyor. Ahlat'ta kadın esnaf görmek insanları memnun ediyor."
Müşterilerden Önder Gümüş ise "Hünerli Eller"de yapımı zahmetli olan çok güzel yemekleri yeme olanağı bulduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

16 Kasım 2013 Cumartesi 14:36

Ahlat, Politika, Güncel