Hurdacıya Satılan Fırından El Bombası Çıktı

İstanbul Beyoğlu'nda hurdacıya satılan mikro dalga fırının içinden uzun namlulu silahlara ait mermiler ile el bombası çıktı.

Beyoğlu'nda eskicinin satın aldığı mikro dalga fırının içinden 2 el bombası, silah ve dolu vaziyette 2 adet uzun namlulu silah şarjörü çıktı. Patlayıcı maddeler Polis tarafından etkisiz hale getirildi. Operasyonda 2 kadın gözaltına alındı.

İÇİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Beyoğlu'nda gezen bir hurdacı, Kasımpaşa'dan bir evden mikro dalga fırın satın aldı. İş yerinde cihazı açan hurdacılar silah ve bombaları görünce polise haber verdi. Polisler güvenlik şeridi çektikten sonra olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanları olay yerine ulaştı. Bulunan el bombaları polis tarafından etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçleri 2 adet tabanca, 2 dolu durumda uzun namlulu silahı şarjörü ve çok sayıda mermiye de el koydu. Mikrodalga fırının içinde mühimmatı bulan Mehmet Koçkesen ise olayı şöyle anlattı: "Cihazın içini ben açtım. 2 kalaşnikof şarjörü, 1 el bombası 2 tabanca, bir torba da kalaşnikof mermisi var. Ben burada hurdacıyım. Eski demirleri alıp, satıyorum. Bu mikrodalga fırını da el arabasıyla hurdacılık yapan arkadaştan aldım. Daha sonra polisi aradım." dedi.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardından polis ekipleri eskicinin mikrodalga fırını aldığı yere operasyon düzenledi. Polis ekipleri 2 kişiyi gözaltına aldı. Olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanları hem hurdacı da hem de mikrodalga fırının satıldığı evde geniş çaplı araştırma başlattı. Emniyet ekipleri hurdacının ve operasyon yapılan evin bulunduğu sokağın giriş ve çıkışlarını kapadı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Kaynak: CHA

04 Kasım 2013 Pazartesi 14:18

Kasımpaşa, Beyoğlu, Politika, Güncel