Hürriyet

Hüseyin Özer, Fethiye Kubal'ı İftara Davet Etti

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan'ın 15 Mayıs'ta İngiltere Başbakanı Theresa May ile yaptığı görüşme öncesinde destek için başbakanlık binasına giden Fethiye Kubal, burada terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısına uğradı.

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan'ın 15 Mayıs'ta İngiltere Başbakanı Theresa May ile yaptığı görüşme öncesinde destek için başbakanlık binasına giden Fethiye Kubal, burada terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısına uğradı. Kubal, hızla gelişen olayda kendisine saldıran PKK sempatizanının engelli aracını gördüğü halde elinden bayrağı alma teşebbüsünde bulunup kendisini düşürmeye çalıştığını ve bu nedenle travma yaşadığını söyledi.

Cumartesi günü akşam saatlerinde Kubal ve ailesini ziyaret eden Özer, olayı televizyonlardan öğrendiğini ve görüntülerini izlediğinde tüylerinin diken diken olduğunu belirterek "Bayrak namustur, şereftir. Hiç kimse bayrağımıza saldıramaz" dedi.

OLAYI KINADI, ELİNİ ÖPTÜ

Ziyaret sırasında Kubal'ın elini öpen Özer "Elinden bayrağı almakla yetinmeyen saldırganlar, bir de itmek suretiyle düşürmek istemişler. Bu saldırıyı yapan alçakları kınıyorum" dedi. Kubal ve ailesine destek sözü veren Özer, tüm aileyi iftar yemeğine davet etti.

Ünlü iş insanı Hüseyin Özer'in konsolosluk yetkililerinden sonra kendisini ziyaret eden ikinci kişi olduğunu söyleyen Fethiye Kubal, "Hüseyin Bey'in ziyareti beni çok memnun etti. Çok duygulandım. Kendisini ismen tanıyorum ama ilk kez yüz yüze tanıştık. Allah ondan razı olsun" dedi

Kaynak: Hürriyet
21 Mayıs 2018 Pazartesi 16:14

Son Dakika