İBB İtfaiye Daire Başkanlığı'na CHP'li Remzi Albayrak getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Bayrampaşa Belediye Başkanı adayı olan Remzi Albayrak getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yeni görevlendirmeler devam ediyor. Son atama ile İBB İtfaiye Daire Başkanlığı'na CHP'nin yerel seçimde Bayrampaşa belediye başkan adayı olan Remzi Albayrak'ın getirildiği öğrenildi. Remzi Albayrak, 31 Mart yerel seçimlerinde Bayrampaşa'da CHP'nin belediye başkan adayı olmuş ve AK Partili rakibi Atila Aydıner'in arkasında kalmıştı.

REMZİ ALBAYRAK KİMDİR?

Remzi Albayrak, 1964 yılında eski Yugoslavya'nın Sancak bölgesinde doğdu ve 1969 yılında Türkiye'ye göç etti. Kuleli Askeri Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nı bitirdi. Albayrak, TSK'nın çeşitli birlik ve kurumlarında görev alarak 2010 yılında albay rütbesiyle emekli oldu.

Askerlik hayatı boyunca Bosna-Hersek'teki savaşta NATO (SFOR) karargahında, Almanya'nın Heidelberg şehrinde bulunan 7'nci American Ordusu'nda (LANDCENT) ve ABD San Antonio şehrinde bulunan Lackland Air Forse Base'de yurtdışı görevleri icra etti.

İstanbul Üniversitesi'nde Türkçe'nin Yabancı Dil Olarak Eğitimi, Beykent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında toplam üç yüksek lisans çalışması yaptı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde, İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmasına devam etti.

2017 yılında CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı seçildi. 31 Mart seçimlerinde CHP'nin Bayrampaşa'dan belediye başkan adayı oldu.

İBB İtfaiye Daire Başkanlığı'na CHP'li Remzi Albayrak getirildi - Son Dakika
03 Eylül 2019 Salı 17:12

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi, Remzi Albayrak, Ekonomi, Güncel