İBB'nin Demirtaş'a ait kitapları satmasıyla ilgili İmamoğlu'ndan açıklama: Her yerde satılıyor

Sultanbeyli Belediyesi'ni ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'ye bağlı İstanbul Kitapçısı'nda Demirtaş'ın kitaplarının satılmasıyla ilgili 'Sayın Demirtaş'a ait kitap her yerde satılıyor' ifadelerini kullandı.

İBB'ye bağlı İstanbul Kitapçısı'nda eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın kitaplarının satılmasının yankıları sürüyor. Bugünkü programı kapsamında Sultanbeyli Belediyesi'ni ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

"HER YERDE SATILIYOR"

"Sayın Demirtaş'a ait kitap her yerde satılıyor" diyen İmamoğlu, "Devletin kurumları da buna dahil. PTT'nin de sitesine girin var, TBMM'nin de sitesine girin, var. İktidara çok yakın kitapçıda da var. Başka kitapçılarda da var. Olabilir de. Olmalıdır da. Kaldı ki bir kitabın yasak olup olmadığına bu ülkenin mahkemeleri, savcılıkları karar verecek" dedi.

"SATIŞINI SİTEMİZDEN KALDIRDIK"

Fransa'da öldürülen terörist Sakine Cansız'ın kitabının satılmasına da açıklık getiren İmamoğlu, "Diğer kitapla ilgili olarak; 5 yıldır satışta olan bir kitap. Yeni değil. İstanbul Kitapçısı'nda 5 yıldır satışta. Ama gelen haklı tepkiler üzerine biz, o kitabın satışını sitemizden iptal ettik" ifadelerini kullandı.

"BUNLAR HOŞ ŞEYLER DEĞİL"

Sosyal mecrada konuyla ilgili devam eden tartışmaları "Hoş şeyler değil" şeklinde yorumlayan İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Ama bu konu üzerinden bir hamaset oluşturarak, yine bir düşmanlık kurgusu üzerine önce sosyal medyadan başlatıp sonra başka iletişim araçlarına taşıyarak, yani bir nevi böyle toplumu infiale getirmek... Bunlar hoş şeyler değil. Toplumu boş işlerle uğraştırma meselesi."

İBB'nin Demirtaş'a ait kitapları satmasıyla ilgili İmamoğlu'ndan açıklama: Her yerde satılıyor - Son Dakika
İBB'ye bağlı İstanbul Kitapçısı'nda Selahattin Demirtaş'ın kitapları satılmaya başlandı İBB'ye bağlı İstanbul Kitapçısı'nda Selahattin Demirtaş'ın kitapları satılmaya başlandıİBB'ye bağlı İstanbul Kitapçısı'nda terörist elebaşı Sakine Cansız'ın kitabının satılması tepki çekti İBB'ye bağlı İstanbul Kitapçısı'nda terörist elebaşı Sakine Cansız'ın kitabının satılması tepki çektiİstanbul Kitapçısı kimin, ne zaman kuruldu? İstanbul Kitapçısı nerede? İstanbul Kitapçısı kimin, ne zaman kuruldu? İstanbul Kitapçısı nerede?
14 Ocak 2020 Salı 14:32

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli, İstanbul, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri