İbrahim Çağlar'lı 'Payitaht Abdülhamid' Yarın Seyirciyle Buluşacak - İstanbul

Sultan 2. Abdülhamid Han'ın hükümdarlık yıllarını konu edinen 'Payitaht Abdülhamid' dizisinin 30. bölümü yarın izleyiciyle buluşacak.

Sultan 2. Abdülhamid Han'ın hükümdarlık yıllarını konu edinen "Payitaht Abdülhamid" dizisinin 30. bölümü yarın izleyiciyle buluşacak.
Geçen hafta vefat eden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar da yeni bölümde konuk oyuncu olarak bulunacak.
Çağlar, TRT 1 kanalında yayınlanan dizinin son bölümünde, "Dersaadet Ticaret Odası'nı kurduran İbrahim Efendi" rolünde yer alacak.
Yaklaşık 4 yıldır İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Çağlar, dizinin Kocaeli'ndeki platosunda 10 Aralık'ta kamera karşısına geçmiş, gün boyu çekimlere katılan Çağlar, sabaha karşı vefat etmişti.
ES Film yapımcılığında çekilen dizide, Bülent İnal, Özlem Conker, Hakan Boyav, Selen Öztürk, Saygın Soysal, Bahadır Yenişehirlioğlu, Ali Nuri Türkoğlu ve Kaan Turgut gibi birçok isim rol alıyor.
Yönetmenliğini Emre Konuk'un üstlendiği dizinin son bölümün konusu özetle şöyle:
"Parvus'un yakalanması bütün dünyayı ayağa kaldırır. Vladimir, Karaso ve Herzl'in iş birliğiyle Payitaht'ta ayaklanmalar olur. Sultan Abdülhamid hem dış ülkelerin baskıları hem de içeride ayaklanan tüccarlar ve gayrimüslim tebaa ile uğraşmak zorunda kalır. Tahsin Paşa, köydeki anasıyla vedalaşıp İstanbul'a doğru yola çıkar ama çok sevdiği hünkarına kavuşması kolay olmayacaktır. Paşalarından birinin ihaneti bu kez Sultan Abdülhamid'i can evinden vurur."

Kaynak: AA

21 Aralık 2017 Perşembe 12:45

10 Aralık, Kocaeli, İstanbul Ticaret Odası, İbrahim Çağlar, Politika, Güncel