Iğdır'da 'Herkes Onu Okuyor' Ödül Töreni

Iğdır’da, Peygamber Yolu Derneği'nce Hz. Muhammed’i (SAV) tanıtmak amacıyla düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Iğdır'da, Peygamber Yolu Derneği'nce Hz. Muhammed'i (SAV) tanıtmak amacıyla düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

3 bin kişinin 3 ayrı kademede okuduğu kitaplardan girdiği sınav sonucunda dereceye girenler belirlendi. Buna göre 1 kişi Umre'ye gitmeye hakkı kazanırken, 3 kişiye notebook, 3 kişiye tablet, 2 kişiye bisiklet, 15 kişiye adet mp4, 1 kişiye fotoğraf makinesi, 2 kişiye saat ve 30 kişiye de hediye çeki verildi. Ödül töreninde konuşan Iğdır Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı (IĞDER) Süleyman Büyükmert, ilk emri 'oku' olan bir dinin mensupları olarak maalesef çok az okuyucu olan bir toplum olduğumuzu söyledi. Yarışmaya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükmert, "Iğdır'da bu kampanyaya 4 binin üzerinde şahıs katıldı. Bu teveccüh, elbette Peygamber Efendimize duyulan sevginin, muhabbetin, duygulandıran bir tezahürüydü" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Reha Yeprem'in şiirleri ile duygulu anlar yaşatırken, Taha'nın ezgileriyle de katılımcılar güzel vakit geçirdi. - IĞDIR

Kaynak: İHA

17 Nisan 2014 Perşembe 14:04

Umre, Iğdır, Yerel