Iğdır Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu'ndaki Tatbikat Gerçeği Aratmadı

Iğdır Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu'nda Yapılan Yangın ve Deprem Tatbikatı Gerçeği Aratmadı.

Iğdır Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu'nda yapılan yangın ve deprem tatbikatı gerçeği aratmadı.

Iğdır Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği, Iğdır Belediyesi İtfaiyesi ve Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu tarafından yangın ve deprem tatbikatı yapıldı. Tatbikatta öğrenciler ders sırasında olası bir deprem halinde nasıl davranacakları ve neler yapacakları hakkında bilgilendirildi. Ayrıca öğrencilere, deprem ve yangın ile ilgili film izletilerek, bilgilerinin yenilenmesi sağlandı.

Iğdır Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği görevlileri, Haiti ve Şili ile Elazığ'da meydana gelen depremlerde can kaybının fazla olmasının, bu konularda eğitimsiz olunmasından kaynaklandığını vurguladı.

Gerçeğini aratmayan görüntülerin yaşandığı tatbikatta Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu öğrencileri, deprem alarmı verildikten sonra yaklaşık bir dakika içerisinde iki kapıdan tahliye edildi. Tatbikat senaryosu gereği üç yaralı itfaiye merdiveninden indirilirken, 3 öğrenci de tahliye kapısından sivil savunma yelekleri giyen arkadaşları tarafından taşındı.

Tatbikatın tamamlanmasının ardından bahçede Iğdır Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri, yangın söndürme kurallarını öğrencilere uygulamalı olarak gösterdi. - IĞDIR

Kaynak: CHA

07 Mart 2011 Pazartesi 16:00

Politika, Güncel