İki Polisin Şehit Edilmesine İlişkin Dava

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde iki polisin evlerinde şehit edilmesine ilişkin davada yargılanan 4'ü tutuklu 9 sanığın beraatine karar verildi.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde iki polisin evlerinde şehit edilmesine ilişkin davada yargılanan 4'ü tutuklu 9 sanığın beraatine karar verildi.
2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 13. duruşmada "devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" ve "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme" suçlarından yargılanan tutuklu sanıklardan Hasan Aydın hazır bulundu. Sedat ve Hüseyin Aydın ile Naci Yılmaz ise tutuklu bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.
Avukatları ve yakınlarının da yer aldığı duruşmada sanıklar, son savunmalarını yaptı.
Sanık avukatları, müvekkillerine yöneltilen suçlamalara ilişkin yeterli delil bulunmadığını iddia etti.
Sanıklar da üzerilerine atılı suçlamaları reddederek beraatlerini istedi.
Mahkeme heyeti, 4'ü tutuklu 9 sanığın beraatine karar verdi.
Terör örgütü PKK mensupları, 22 Temmuz 2015'te Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar'ı evlerinde uyurken şehit etmişti. Tutuklanan 9 zanlıdan 5'i önceki duruşmalarda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Cumhuriyet savcısı, 20 Şubat'taki duruşmada tutuklu sanıkların ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarını talep etmişti.

Kaynak: AA

01 Mart 2018 Perşembe 14:23

Hüseyin Aydın, Hasan Aydın, Şanlıurfa, Ceylanpınar, Politika, Güncel