İki Ülkenin de Dünya Kupası'na Katılamamasının Üzüntüsünü Yaşıyorum'

A Milli Futbol Takımı'yla yarın özel maçta Antalya'da karşılaşacak İrlanda Cumhuriyeti A Milli Takımı Teknik Direktörü Martin O'Neill, iki ülkenin de Rusya'da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nda yer alamamasına üzüldüğünü söyledi.

O'Neill, karşılaşmanın oynanacağı Antalya Stadı'nda takım kaptanı Seamus Coleman ile basın toplantısı düzenledi.
O'Neill, Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyduğunu belirterek, 4 gündür Antalya'da kampta olduklarını belirtti. Türkiye'nin kamp yapmak için ideal bir ülke olduğunun altını çizen O'Neill, bütün organizasyonun çok iyi ve kusursuz gittiğini ifade etti.
O'Neill, iki takımın da yeni bir yapılanma içine girdiğini vurgulayarak, "İki ülkenin de Dünya Kupası'na katılamamasının üzüntüsünü yaşıyorum. Bu kamp döneminde iki takımın da birtakım değişikliklere gideceğini düşünüyorum. Yeni kadroların oluşturulması, yeni oyuncuların takıma katılabilmesi açısından bunun bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Baktığımız zaman, iki takımın da aynı noktada olduğunu söyleyebiliriz." diye konuştu.
Kadroda yer alan yeni oyuncuların, milli takıma adapte olmasının zaman alabildiğini aktaran O'Neill, hazırlık maçlarının bu oyuncular için iyi bir fırsat olduğunu kaydetti.
O'Neill, hazırlık maçlarında iyi oynamayanların bir sonraki kampa çağrılmayacağı anlamına gelmediğini dile getirerek, yeni futbolcuların rahat olmakla birlikte ilk defa kadroya girmenin baskısını da hissedeceğini belirtti.
Robbie Keane'den sonra forvet hattında onun yerini doldurabilecek 2-3 oyuncuları olduğunu, bu isimler için zamana ihtiyaç duyduklarını anlatan O'Neill, "Robbie Keane'nin yerini doldurmak o kadar da kolay olmayacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: EuroSport.com

24 Mart 2018 Cumartesi 21:22

Robbie Keane, Türkiye, Antalya, Spor
YORUMLAR