İki Ustaya Vefa Konseri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından düzenlenen Ustalara Vefa Konseri’nde, Anadolu Rock Müziğinin efsane isimleri Cem Karaca ve Barış Manço anıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından düzenlenen Ustalara Vefa Konseri'nde, Anadolu Rock Müziğinin efsane isimleri Cem Karaca ve Barış Manço anıldı.
Ankara Gelişim Korosu, Ankara Çok Sesli Derneği Korosu, Başkent Oda Orkestrası, Agora Gençlik Senfoni Orkestrası, Mavi Çizgi Sanat Evi ve Gönüllü Çocuk Korosunun da eşlik ettiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Başkentlilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 bin Başkentli'nin katıldığı konseri Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Yunus Aluç ve Erdoğan Kurtoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanı İsmail Yeşilyurt, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanı İbrahim Hayri Korkmaz, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Bayram Poyraz, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Neriman Erbahçeci de izledi.
Alkışlar hiç susmadı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Kent Orkestrası Şefi Kemal Günüç başta olmak üzere tüm sanatçı ve müzisyenleri tebrik etti. Yoğun programı nedeniyle konsere katılamayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın selamını getirdiğini belirten Balcı, "Bu muhteşem ekibi vatandaşlarımızla buluşturmaktan Büyükşehir olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz. Büyük ustalar Barış Manço ve Cem Karaca'yı rahmetle, minnetle bir kez daha anıyoruz" dedi.
Başkentliler geçmişe yolculuk yaptı
Şef Kemal Günüç yönetimdeki Kent Orkestrası'nın profesyonel müzisyenleri eşliğinde, Barış Manço ve Cem Karaca şarkılarını, Turgay Bengü ve Yusuf Uğurer seslendirdi. "Gülpembe", "Dönence", "Kara Sevda", "Tamirci Çırağı" gibi unutulmaz şarkıları hep birlikte söyleyen Başkentliler adeta geçmişe yolculuk yaptı. Barış Manço'ya müzik yaşamında yıllarca eşlik eden Kurtalan Ekspres'in bas gitaristi Ahmet Güvenç'in de misafir sanatçı olarak katıldığı konserin senfonik rock düzenlemelerini ünlü besteci ve aranjör Utar Artun yaptı. - ANKARA

Kaynak: İHA

21 Nisan 2018 Cumartesi 11:03

Asım Balcı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cem Karaca, Barış Manço, Politika, Güncel