İl İstihdam Kurulunda Yeni Açılacak Kurslar Belirlendi

Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2013 yılı Ekim ayı toplantısı Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapıldı.

Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2013 yılı Ekim ayı toplantısı Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapıldı. Kurulda yeni açılacak kurslar belirlendi.

Valilik 75. Yıl Toplantı salonundaki toplantıya Belediye Başkanı Osman Gürün, Vali Yardımcısı Sebahattin Kapucu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ahmet Bayramer, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Veli Çelik ve diğer kamu kurumu temsilcileri katıldı.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli yaptığı açıklamada, yeni açılacak kurslar ve mevcut bazı okulların işlevlerinin değiştirilmesine yönelik alınması gereken kararları okudu. İl İstihdam Kurulu'nda, hastaneler için hasta kabul kayıt görevlisi kursunun düzenlenmesi, Dalaman Açık Cezaevi'ndeki hükümlülere yönelik aşçı çırağı, arı yetiştiriciliği, et ve et işletmeciliği, süt sığırcılığı yetiştiriciliği ve gül yetiştiriciliği dallarında kurs açılması istendi.

Kurulda ayrıca, Bodrum Gündoğan beldesindeki Fahriye Ilıcak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Denizcilik Anadolu Lisesi bünyesindeki Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nin kademeli olarak kapatılarak yerine inşaat teknolojileri alanı ile bu alana ait yapı ve iç mekan dekorasyonu dalı açılması ve elektrik ve elektronik teknolojisi alanı ile bu alana ait ev aletleri teknik servis dalının açılması kararı alındı.

Kaynak: CHA

25 Ekim 2013 Cuma 12:00

Muğla, Sebahattin Kapucu, Osman Gürün, Mustafa Hakan Güvençer, Yerel