İlaç Şirketinden Çerkezköy'e Yatırım

İlaç sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde kuracağı tesisin temeli atıldı.

İlaç sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde kuracağı tesisin temeli atıldı.

Firmanın Türkiye Genel Müdürü İsmail Yormaz, temel atma töreninde, 1926 yılında kurulan firmalarının uluslararası bir ilaç grubu haline geldiğini söyledi.

Şirketin araştırma ve geliştirme faaliyetlerini ağırlıklı olarak kardiyovasiküler, üroloji ve nadir hastalıkların tedavisine yönelik yaptığını belirten Yormaz, "Dünyada toplam 135 ülkede ürünleri satılan şirketimiz Türkiye ilaç pazarına 2008'de yerli bir firmayı satın alarak girdi. 2011'de başka bir şirketi satın alarak varlığını güçlendiren şirket, 70 farklı ilaç üretmektedir. Firmamız uzun yıllardır çeşitli yerli ve yabancı şirketlere fason hizmeti veriyor" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas ise sağlık alanında yapılan yatırım ve reformlarla Türkiye'nin emin adımlarla ilerlediğini aktardı.

Dünyada çok hızlı büyüyen köklü bir firmanın yatırım için Türkiye'yi tercih etmesinden mutluluk duyduklarını dile getiren Kafkas, "İlk doğrudan yatırımınızın ardından yeni yatırımlarınızın yolunu açmak konusunda her türlü desteğe açık olduğumuzu belirtmek isterim" dedi.

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Daire Başkanı Arda Ermut ise Türkiye'de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımlara her türlü desteğin sunulduğunu ifade etti.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ise firmanın bölgede yaptığı yatırımın sevindirici olduğunu, bu yatırımla bölgedeki ilaç firması sayısının 15'e yükseldiğini kaydetti.

Açılışa, çevre ilçelerin kaymakamları, belediye başkanları ve firmanın üst düzey yetkilileri katıldı. - Tekirdağ

Kaynak: AA

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:28

Türkiye, Çerkezköy, Yerel