İlkokul Öğrencilerinden Ramazan Yardımı

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu öğrencileri, 'Ramazan Erzak Paketleri, Bereketlendirir Evleri' projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ramazan kolisi hazırladı.

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu öğrencileri, "Ramazan Erzak Paketleri, Bereketlendirir Evleri" projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ramazan kolisi hazırladı.
Öğrenciler içerisinde, yağ, salça, makarna, bakliyat gibi ürünlerle hazırladıkları ramazan kolilerini okul yönetimine teslim etti.
Proje öğretmeni Nejla Akkoyunlu, yaptığı açıklamada, öğrencilerin bu projeye yoğun ilgi gösterdiği için çok gururlu olduğunu söyledi.
Akkoyunlu, öğrencilerin empati yeteneğini geliştirmek için ramazan ayının güzel bir fırsat olduğunu dile getirerek, "Öğrenciler çok büyük coşkuyla karşıladı, bizim amacımız erzak toplamaktı, öyle yaptık. Öğrencilerden bazıları, 'erzakları harçlıklarımızla alalım' dedi. Biz çok proje yaptık ama en zevkli yaptığımız, bizi en çok heyecanlandıran proje bu projeydi." diye konuştu.
Öğrenciler tarafından hazırlanan 120 ramazan kolisi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere okul yönetimine teslim edildi.

Kaynak: AA

05 Haziran 2018 Salı 17:05

Politika, Güncel