IMAGINEER KIDS 22 Haziran'da Açılıyor

İçerisindeki interaktif aktivitiler ve sürekli yenilenen içerikleri ile Türkiye'de bir ilk olacak çocuk deneyim alanı için geri sayım başladı.

Eğitim ve teknoloji eğlenceyle buluşuyor...

Çocuklara ve ailelerine farklı bir deneyim sunacak olan Imagineer Kids, eğitici ve eğlenceli bir dünyanın yeni adresi olacak. Açılış sergisi olarak Türkiye'de bir ilk olacak "Cartoon Network ile Bilinmeyenler Dünyası" sergisine ev sahipliği yapacak.

Ulusal Tarih Müzesi - Londra, Manhattan Çocuk Müzesi – A.B.D., Miami Çocuk Müzesi A.B.D., Londra Bilim Müzesi - İngiltere gibi şehirlerin sergi, eğitim, eğlence, kültür ve aile aktivitelerini bünyesinde bulunduran örneklerle; eğlenirken öğrenmeyi odak noktasına alan Imagineer Kids, Türkiye'deki bu eksikliği tamamlamaya gönüllü oluyor. Yeni bir oluşum olarak, farklı ve özel deneyimsel alanlarda çocuklara modern ve eğlenceli yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Çocukların Yepyeni Dünyası Imagineer Kids 42 Maslak'ta…

Imagine(hayal et) ve Engineer(mühendis) kelimelerinin birleşmesinden doğan Imagineer Kids, Türkiye'de bir ilk olarak dijital ve analog dünyayı birleştiren özel konseptleriyle 42 Maslak'ta açılıyor.

Teknoloji dünyasına doğan, eğlenceyi teknoloji ile bir arada yaşayan çocukların ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan mekanda farklı ünitelerde çeşitli aktiviteler gerçekleşecek. Çocukların sınırsız hayal gücüne bilim ve teknoloji ile yön veren eğlenceli ve öğretici alanlarıyla geleceğin üretken ve yetenekli bireylerinin yetişmesine katkı sağlayan Imagineer Kids, eğitimi ve eğlenceyi bir araya getiren 'Edutainment' konseptiyle 4-12 yaş grubu çocuklara kendi okul müfredatıyla uyumlu ve STEAM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) eşliğinde eşsiz bir deneyim imkanı sunacak. 0-3 yaş çocuklara özel modülleri ilede her yaştan çocuğa bu muhteşem dünyayı deneyimleme imkanı sağlayacak. Eğitim ve çocuk pedagojisinde uzman kadronun gözetimi eşliğinde titizlikle hazırlanan özgün içerikleriyle Imagineer Kids'de çocuklar eğlenirken öğrenecek.

Dünyaca ünlü lisanslı karakterler Imagineer Kids'de…

Çocukların hayran olduğu dünyaca ünlü lisanslı karakterlerin bir arada bulunduğu özel bir çocuk dünyası olarak tasarlanan Imagıneer Kids; Cartoon Network, Oddbods, Emoji ve Justice League gibi çok sevilen karakterleri çocuklarla buluşturacak. Imagineer Kids'de, çocuk ve yetişkinler için sergilerin gerçekleştirileceği sergi alanı, çocuk tiyatroları, özel temalı etkinlik alanları, sevdikleri lisanslı karakterlerle buluşacakları şov sahnesi bulunacak. Imagineer Kids'de aynı zamanda çocukların kostüm karakterlerle birlikte hayal dünyalarındaki gibi doğum günü partileri düzenlenebilecek. Imagineer Kids; çocukların keşif dünyalarına hitap ederken söyleşilere, atölyelere ve ayrıca iş dünyası içinde eğlenceli kurumsal etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Cartoon Network sergisi ile açılıyor…

Imagineer Kids kapılarını, Türkiye'de çocuklarla ilk defa buluşacak olan ''Cartoon Network ileBilinmeyenler Dünyası'' sergisi ile açıyor. Çocuklara günlük ve her zaman karşılaştığımız fakat sebebini bilmediğimiz ilginç bilgileri eğlenceli bir şekilde deneyimleterek öğretiyor. Çocuklar bu sergide bir muz ile DNA'larının yüzde ellisinin aynı olduğunu, saçlarımızın neden beyazladığını, kutup ayılarının aslında siyah olduğunu Cartoon Networkkarakterlerinden öğreniyor. Bu sergi sonrasında da "Vücut Akademisi", "Dino Lab" ve "Gezegenin Sana İhtiyacı Var" sergileri ile de farklı zamanlarda farklı deneyimler yaşatmaya devam edecek.

Kaynak: Bültenler
11 Haziran 2018 Pazartesi 14:30
YORUMLAR

Son Dakika