İmaret Dergisinin 12. Sayısı Çıktı

Karaman Belediyesi'nin üç aylık dönemlerle kültür hazinesine kazandırdığı, şehrin en itibarlı dergisi İmaret'in 12.sayısı çıktı.

Karaman Belediyesi'nin üç aylık dönemlerle kültür hazinesine kazandırdığı, şehrin en itibarlı dergisi İmaret'in 12. sayısı çıktı.

Şehir dergisi olarak yayınlanan ve ilk basımından itibaren büyük ilgi gören İmaret dergisinin 12. sayısı 'Karaman'ın 40 Fotoğrafı' ana başlığıyla çıktı. Alanında uzman bir ekip tarafından hazırlanan derginin son sayısında Kenar Mahalle, Durma Git O Şehre, Yağmurdan Sonra, Gönül Dostları, Gölyeri'nde Kağıt Gemiler, Atına Bakan Ardına Bakmaz, Gavur Kızlar Çeşmesi gibi konular ilgi çeken başlıklardan sadece birkaçı.

Dergide Belediye Başkanı Kamil Uğurlu'nun kaleme aldığı şiir de gözlerden kaçmıyor. 'Mahalle' ismini taşıyan şiirde Uğurlu; çocukluk yıllarında Mansurdede Mahallesi'nde arkadaşlarıyla birlikte geçirdiği günlerden, yaşadığı mekanlardan, çevresindeki insanların özelliklerinden bahsediyor.

'Kapımız Açıktır Girene, Lokmamız Helaldir Yiyene' sözünü kendine ilke edinen derginin son sayısı 144 sayfadan oluşuyor.

Kaynak: CHA

03 Ağustos 2013 Cumartesi 10:49

Kültür Sanat