İngiliz Hakem Clattenburg, Dövmelerinden Dolayı Uzun Kollu Forma Giyiyor

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev alan İngiliz hakem Mark Clattenburg'un kollarında dövme olduğu için maçlara uzun kollu formayla çıktığı anlaşıldı.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev alan İngiliz hakem Mark Clattenburg'un uzun kollu formayla maç yönetmesinin nedeni belli oldu.

DÖVMELERİNİ KAPATIYOR

Fransa'daki şampiyonada sıcağa rağmen uzun kollu forma giyen hakem Clattenburg, kolundaki dövme nedeniyle maçlara bu şekilde çıkıyor.

OLİMPİYAT HALKALARI YAPTIRDI

Mark Clattenburg, 2012 Londra Olimpiyatları'nda Brezilya ile Meksika arasındaki finali yönetmenin anısına koluna olimpiyat halkalarının dövmesini yaptırmıştı. Ancak kendine has tutucu kuralları olan İngiliz Hakem Kurulu'nun iki yöneticisi David Elleray ve Mike Rilay, bunu hoş karşılamamışlar.
Ayrıca Clattenburg, ligde yöneteceği bir maça giderken yardımcılarından ayrılıp şarkıcı Ed Sheeran'in konserini izleyince olumsuz yönde de tepkiler almış.

COLLINA GÜVENDİ

Avrupa Şampiyonası hakemleri belirlenirken İngiltere Futbol Federasyonu Hakem Kurulu sadece Martin Atkinson'u aday gösterdi. Fakat UEFA Hakem Komitesi Başkanı Pierluigi Collina, Clatterbug'a şans verdi. Collina, takım sayısı fazla diye hakem sayısını da yükseltir ve kendi yetkisini kullanarak Clattenburg'u Avrupa Şampiyonası hakemleri arasına dahil etti.
UEFA, hakemlerin dövme yaptırmalarına karşı değil. Ancak bu yılki Şampiyonlar Ligi finalini de yöneten Clattenburg, herhangi bir söylentiyi önlemek için uzun kollu forma giymeyi tercih ediyor.

Kaynak: DHA

28 Haziran 2016 Salı 20:43

Fransa, İstanbul, Avrupa, Mark Clattenburg, Spor
YORUMLAR