İngiltere Başbakanı David Cameron Hindistan'da

Resmi temaslarda bulunmak üzere dün gece Hindistan'a gelen İngiltere Başbakanı David Cameron, Hintli mevkidaşı Manmohan Singh ile bir araya geldi. Son iki yılda Hindistan'a üçüncü defa gelen Cameron, Manmohan Singh ile ikili ilişkiler...

Resmi temaslarda bulunmak üzere dün gece Hindistan’a gelen İngiltere Başbakanı David Cameron, Hintli mevkidaşı Manmohan Singh ile bir araya geldi.
Son iki yılda Hindistan’a üçüncü defa gelen Cameron, Manmohan Singh ile ikili ilişkiler ve ekonomiyi görüşürken, Yeni Delhi’den Batı Bengal eyaleti başkenti Kolkata’ya geçerek eyalet başbakanı Mamata Banerjee ile bir araya gelecek.
İngiltere Başbakanı Cameron, kendisine sorulan bir soru üzerine eğer zaman olursa şu an muhalefet olan Bharatiya Janata Partisi’nin gelecek seçimlerdeki Başbakan adayı Narendra Modi ile de görüşebileceğini dile getirdi.
Cameron Hindistan’daki görüşmelerinin ardından Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya geçerek, Manmohan Singh’in boykot ettiği İngiliz Milletler Topluluğu toplantılarına katılacak.

Kaynak: CİHAN
14 Kasım 2013 Perşembe 12:54
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika