BBC

Siber Güvenlik Şirketi, Kim Kardashian'ı Zararlı Site Tuzağına Düşüren En Tehlikeli İsim Olarak Açıkladı

Siber güvenlik şirketi McAfee, Kim Kardashian'ın internette ismi aranırken zararlı sitelere en çok yönlendiren ünlü olduğunu açıkladı.

Siber güvenlik şirketi Mcfee, internette aranması en tehlikeli ünlünün şov dünyasının yıldız ismi Kim Kardasian olduğunu açıkladı. Şirket, İnternette Kim Kardashian'ı merak edenleri uyardı. Ünlü yıldız Kardashian'ın kız kardeşleriyle tartışmaları ya da eşi Kanye West'in Twitter'daki çıkışlarını internette ararken daha dikkatli olunması gerektiğine vurgu yaptı. Şirketin araştırmasına göre Kim Kardashian, ismi aranınca çıkan sonuçlarda en çok zararlı link bulunan ünlü oldu.

KARDASHIAN EN TEHLİKELİ İSİM

Siber güvenlik şirketi McAfee, ünlülerin isimleri aranınca çıkan sonuçların kaçında zararlı sitelere linkler bulunduğunu ölçerek sıralama yapıyor. Şirketin sıralamasında ise göre Kim Kardashian 2018 yılında internette aranması en tehlikeli birinci isim.

LİSTEDE DÜNYACA ÜNLÜ YILDIZLAR İLK SIRADA

Geçen yılki listede ilk sırada Craig David bulunuyordu. Bu yılki sıralamada Naomi Campbell ikinci olurken, Kim Kardashian'ın kızkardeşi Kourtney Kardashian üçüncü sırayı aldı. Şarkıcı Adele ve Love Island programının sunucusu Caroline Flack de dördüncü ve beşinci sıradalar.

POPÜLER İSİMLER ARACILIĞIYLA ZARARLI SİTELERE YÖNLENDİRİYOR

McAfee siber suçluların popüler ünlülerin isimleri aracılığıyla kullanıcıları zararlı sitelere yönlendirmeye çalıştığını söylüyor. Bu siteler bilgisayarlara kötü amaçlı yazılımlar kurmak veya kişisel bilgiler ve şifreleri çalmak için kullanılıyor.

'GÜVENİLİR KAYNAKTAN ARAŞTIRMA YAPIN'

Siber güvenlik şirketi güvenli internet kullanımı için tavsiyelerde de bulundu. Şirket sadece güvenilir ve ücret ödenen kaynaklardan video izlenmesini ve güvendikleri kaynakların haberlerini tıklanmasını tavsiye etti. Ayrıca uygulamalar ve anti-virüs yazılımlarının da güncel tutulmaı gerektiği vurgulandı.

LİSTEDEKİ DİĞER İSİMLER

Listedeki diğer isimlerse aktris Rose Byrne, Love Island yarışmacısı Kem Cetinay, Britney Spears, Emma Roberts ve Ferne McCann.

Emma Roberts
Kem Cetinay
Siber Güvenlik Şirketi, Kim Kardashian'ı Zararlı Site Tuzağına Düşüren En Tehlikeli İsim Olarak Açıkladı - Son Dakika Dünya

Kaynak: BBC

BBC
02 Ekim 2018 Salı 10:51

Kanye West, Twitter, Magazin, Dünya
YORUMLAR