Ağabeyinin evinin penceresinden atlayarak intihar eden Merve'nin ölümüyle ilgili korkunç iddialar

Diyarbakır'da ağabeyine ait evin penceresinden atlayarak intihar eden arkeolog Merve Kaçmış'ın, görev yaptığı müzenin müdiresi tarafından mobbinge uğradığı için psikolojik sıkıntılar yaşadığı iddia edildi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 33 yaşındaki arkeolog Merve Kaçmış, ağabeyinin oturduğu apartmanın 8. katından atlayarak intihar etti. Kaçmış'ın görev yaptığı Gaziantep'te, kayıp tarihi eserleri zimmetine alması konusunda mobbinge maruz kaldığı için psikolojisinin bozularak intihar ettiği iddia edildi.

BAŞKA KURUMA GİDEN MEMURUN ÜZERİNDEKİ TARİHİ ESERLER KAÇMIŞ'A DEVREDİLMEK İSTENDİ

Olay, iki gün önce Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü mezunu Merve Kaçmış, Gaziantep Müzesi'nde arkeolog olarak çalışmaya başladı. İki yıldır çalıştığı müzede başka bir kuruma gönderilen memurun üzerindeki tarihi eserler Kaçmış'a devredilmek istendi.

MÜZE MÜDİRESİ KAYIP TARİHİ ESERLERİ ÜZERİNE GEÇİRMESİNİ İSTEYEREK BASKI YAPTI

Kaçmış, 200'e yakın eserin bulunmadığını belirterek durumu kurum müdiresine bildirdi. İddiaya göre, müzede kayıp olan eserleri usulsüz bir şekilde üzerine geçirmesi konusunda müze müdiresi tarafından baskıya uğradı. Kaçmış, yaşanan sıkıntılı süreç nedeniyle izin alarak Diyarbakır'daki ailesinin yanına gitti. Yaşadığı sorunlar nedeniyle psikoloji bozulan Merve Kaçmış, ağabeyinin oturduğu apartmanın 8. katından atlayarak intihar etti.

"KARDEŞİMİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN KİŞİLER CEZALANDIRILSIN"

Konuyla ilgili Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri inceleme başlatırken, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün de genç arkeoloğun intiharının araştırılması için Bakanlıktan müfettiş talebinde bulunduğu öğrenildi. Öte yandan Merve Kaçmış'ın ağabeyi Ömer Ozan Kaçmış, konuyla ilgili açıklama yaparak kardeşinin ölümüne sebep olan kişilerin cezalandırılmasını talep etti.

İNTİHAR MEKTUBU BIRAKTI

Ağabey Kaçmış, yaptığı açıklamasında, "Kardeşim Merve Kaçmış iki yıldan beri Gaziantep Müze Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde arkeolog olarak görev yapmaktaydı. Müzede bundan 6-7 ay öncesinde çalışan bir memurun başka bir kuruma gönderilmesi sonucunda o memurun üzerindeki tarihi eserlerin devredilmesine ilişkin çalışmalar sırasında 150-200 adet eksik tarihi eserin olduğu ortaya çıkmıştır. Kardeşime müzede kayıp olan eserleri usulsüz bir şekilde üzerine geçirmesi konusunda müze müdiresi tarafından baskı yapılmaya başlanmıştır. Kardeşimin usulsüz olan bu durumu kabul etmemesi nedeniyle üzerindeki baskı ve mobbing giderek artmıştır. Bunun sonucunda kardeşim 13 Ocak'ta izin için geldiği Diyarbakır'da intihar etmiş ve arkasında iş yerindeki baskıları yapan sorumluları tek tek gösteren bir intihar mektubu bırakmıştır. Konuya ilişkin savcılık yetkililerine gerekli bilgiler verilmiş olup soruşturma süreci başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Ağabeyinin evinin penceresinden atlayarak intihar eden Merve'nin ölümüyle ilgili korkunç iddialar - Son Dakika

Kaynak: İHA

15 Ocak 2020 Çarşamba 21:23

Diyarbakır, Gaziantep, Bağlar, 3. Sayfa, Son Dakika
YORUMLAR (30)
 • GERÇEKÇİ... : Evet çalıyorlar hemde ne çalma bide yerine sahtesini yapıp orjinalini alıyorlar onuda satıp arasında paylaşıyorlar neler var neler.
  Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
 • Diyarbekirli : Liyakati olmayan, başarısız, yeteneksiz müdürler olduğu sürece bu intiharlar olacak...
  Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
 • Abuziddin : Her iş yerinde mobbing uygulayan böyle zırtolar var...sallamayacaksın böyle zırtoları...devlet niye hantal verimli değil çünkü liyakata değil yalakalığa önem veriliyor.
  Cevap Yaz 16 1 Yayından Kaldır
 • FREEZER : Mali sorumluluğu olmayan yerlerde mobbingi göz ardı edip sallamaya bilirsin amma ve lakin, Tarihi eserlerle ilgili maddi ve manevi yükümlülüğü çok, cezai sorumluluğu büyük olan, zor bir işte çalışıyorsanız maalesef mobbing insanı canından bezdirir..
  7 1 Yayından Kaldır
 • Ahmet : Bence senin yeğeninin gerizekalı olduğunu anlayıp ondan iş vermemişlerdir...
  12 10 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika Haberleri