İntihar eden 4 kardeşin evinin elektriğini kesen şirketten açıklama

İstanbul'da toplu halde intihar eden 4 kardeşin yaşadığı evin elektriğini borcundan dolayı kesen CK Enerji Boğaziçi Elektrik, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bugüne kadar 3 faturanın ödenmediği hatırlatılan açıklamada, ekiplerin olaydan haberdar olmadan elektriği kestiği ifade edildi.

İstanbul Fatih'te dün akşam ihbar üzerine bir apartmana giren Polis ekipleri daire kapısında 'Dikkat siyanür var içeri girmeyin polise haber verin' yazısı ile karşılaştı. Olay yerine çağrılan AFAD ekipleriyle daireye giren polis, Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin (56) kardeşlerin cansız bedeniyle karşılaştı. Polisin yaptığı ilk incelemede çok sayıda antidepresan kullandığı tespit edilen kardeşlerin yapılan ön otopside intihar ettikleri anlaşıldı.

Kardeşleri tanıyanların beyanlarına göre biri öğretmen biri kurye ikisi de işsiz olan kardeşlerin maddi sıkıntıları bulunuyordu. Öğretmen olan kardeşlerden Oya Yetişkin'in maaşına yakın zamanda haciz konulduğu da öğrenildi.

Olayla ilgili sır perdesi henüz tam olarak aralanmamışken bu sabah kardeşlerin içinde bulunduğu maddi zorluğu gözler önüne seren bir gelişme yaşandı. Yetişkin kardeşlerin cenazelerinin evden çıkarılmasının hemen ardından binaya gelen CK Enerji Boğaziçi Elektrik (BEDAŞ) ekipleri 3 aydır ödenmeyen 340 liralık elektrik borcu nedeniyle evin elektriğini kesti. Olayın duyulmasının ardından evin elektriğini tekrar açan CK Enerji Boğaziçi Elektrik konuyla ilgili bir de açıklama yaptı.

"ACI BİR TESADÜFTÜR Kİ…"

Olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını dile getiren şirket açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle; 5 Kasım gecesi İstanbul Fatih'te 4 kişinin bir konutta ölü bulunması ile ilgili olaydan büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtir ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Acı bir tesadüftür ki tüm bildirimlere rağmen ödenmemiş 3 elektrik faturası bulunan ve aboneliğin olayda hayatı kaybedenlerin adına olmadığı dairenin elektriğinin kesilme işlemi de yasal düzenlemeler çerçevesinde bu sabah saat 09.00 sularında gerçekleşmiştir.

"EKİPLERİN HERHANGİ BİR BİLGİSİ YOKTU"

Belirttiğimiz gibi abonelik olayda hayatını kaybedenlerin adına olmaması nedeniyle gece yaşanan gelişmelerle ilgili herhangi bir bilgisi olmayan ekiplerimiz, sabah erken saatlerde yasal prosedürler çerçevesinde görevini yaparak binadan ayrılmıştır. Ancak olayın öğrenilmesinin hemen ardından bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına kesme işlemi iptal edilmiş olup, daireye yenide elektrik verilmiştir.

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre borcunu ödemeyen elektrik abonelerine en az 10 günlük süre tanınmakta ve akabinde ödeme yapılmaması halinde enerjinin kesilmesi süreci başlatılmaktadır. Söz konusu konutla ilgili olarak kurumumuz tarafından borucun ödenmesi için 1 aya ulaşan bir esneklik de sağlanmış bulunmaktadır.Yaşanan elim olay nedeniyle üzüntülerimizi bir kez daha paylaşır durumu bilgilerinize sunarız."

İntihar eden 4 kardeşin evinin elektriğini kesen şirketten açıklama - Son Dakika
06 Kasım 2019 Çarşamba 16:04

İstanbul, 3. Sayfa, Ekonomi, Güncel
YORUMLAR (124)
 • Vatandaş : Allah rahmet eylesin de geç.Oh be ne guzel.Vatandaşa bunu yaptıranlarda katkısı olan kim varsa Allah ona rahmet eylemesin.
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Murad Çaçan : Ben bu elektitrik şirketlerinde şikayetçiyim avrupada istediğin kadar fatura gelsin elektitrik kesilmez çocuklar faturalardan nee anlar avrupada kisi ödemese ne yaptığını tespit edilir devler tarafında fatura karsilaniyo ne dir yaw 5 gün geçmeden hemen kesmeye geliyolar el insaf
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • Doğrusöz : İnsanlarımız Avrupa'ya niye hergeçen gün fırsat ario biran önce gidim kurtulim diyor enazından insana değer var bu bir gerçek ülkemizi bitirdiler insanlarımızı vergi zam zam başka bişe yok 2020 tl asgari ücret düşün
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • dertli : çok kışı aç sefıl bu memlektte gıdın pazarlara bakın anlarsınız geçım çok zor Allah rahmet eylesn tok adam aç ınsanın halınden anlmaz sebepsız yargılmayın kımseyı
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • dogru : Suriyeli isen ölmezsin doldurdular memlekete o kadar yabancıyı metrobüsler dolu her yer tıklım tıklım kendi vatandaşını düşünen yok
  13 6 Yayından Kaldır
 • Duygu : Öyle zor bir dönem yaşıyorum ki geceleri ağlamaktan uyuyamiyorum. Sınavım bu benim biliyorum. Çok şükür ki ailem yanimda Ama 12 ve blade bu insanların durumları çok farklı rabbim kimseyi darda koymasin
  10 0 Yayından Kaldır
 • Doğru Söz : Arkadaş bu Türkün kaderimi Osmanlıda ezilen savaşan vergi veren Türk halkı, günümüze bakıyorum bir şey değişmemiş. Çok acı.
  26 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız