Irak'taki Olaylar

Irak'ın Salahaddin kentindeki aşiretlerin, Haşdi Şabi milislerini Amirli Hapishanesi'ndeki 50 mahkumu öldürmekle suçladığı bildirildi.

Irak'ın Salahaddin kentindeki aşiretlerin, Haşdi Şabi milislerini Amirli Hapishanesi'ndeki 50 mahkumu öldürmekle suçladığı bildirildi.

El-Beyatiyyin aşireti şeyhi Sair el-Beyati AA muhabirine yaptığı açıklamada, Haşdi Şabi milislerinin, geçen hafta yaşanan çatışmalarda Tuzhurmatu polis şefi Albay Mustafa Hasan'ın öldürülmesinin intikamını almak için Amirli Hapishanesi'ndeki 50 mahkumu infaz ettiğini iddia etti.

Sekiz ceset üzerinde kurşun ve bıçak izlerine rastlandığını ve bunların Diyala'daki adli tıp kurumuna teslim edildiğini belirten Beyati, diğer cesetlerin Amirli yakınlarında yol kenarına atıldığını kaydetti.

Albay Hasan ve emniyet güçlerinden 9 görevli önceki gün DAEŞ'in Irak güçleri ve Haşdi Şabi milislerine yönelik saldırısında hayatını kaybetmişti.

Öte yandan, başkent Bağdat'ın El-Mahmudiyye ilçesinde bir semt pazarı ile El-Besatin Mahallesi'nde iş yerlerine yakın yerlere konulan bombaların infilak etmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybederken 15'i yaralandı. El-Bunuk bölgesinde de kimliği belirsiz silahlı kişilerin seyir halindeki bir araca ateş açması sonucu bir kişinin öldüğü kaydedildi.

Saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Kaynak: AA
19 Haziran 2016 Pazar 23:28
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika